اجتماعی

تصویب «نشان ملی معلمی» در شورای عالی انقلاب فرهنگی، به‌زودی

وزیر آموزش و پرورش گفت: به زودی نشان ملی معلمی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب خواهیم کرد تا معلمان در آسمان ایران نمایان شوند و راه پیشرفت را نشان دهند.

به گزارش سرگرمی برای همه، رضامراد صحرایی در آیین آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش با بیان اینکه در دو هفته اخیر مراسم‌های خیلی خوبی برای تقدیر از معلمان برگزار شد، گفت: در شناسایی معلمان نمونه امسال یک رویکرد متفاوت و بازگشتی معکوس به مدرسه داشتیم و اتفاق خیلی خوبی افتاد. همچنین یک گفتمان خیلی خوب برای تکریم معلمان در کشور ایجاد شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود ۹۰۰ هزار معلم در ۶۰۰ هزار کلاس درس مشغول ساختن آینده هستند، گفت: معلمان معمار آینده کشور هستند. رهبر انقلاب می‌فرمایند معلمان زیرساخت سرافرازی کشور را می‌سازند. اقتداری که امروز به آن می‌بالیم، جایگاه رفیعی که امروز در جهان پیدا کرده‌ایم، حرف برای گفتن داریم، حاصل تلاش همین معلمانی است که امروز شرف تکریم آن‌ها را داریم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: قد هیچ کشوری، جامعه‌ای، شهری، محله‌ای بالاتر از قد معلمانش نیست. اینکه معلمان مورد تکریم قرار بگیرند، از این بابت است که اگر معلم بالا برود، جامعه بالا می‌رود. آموزش و پرورش در هر کشوری آیینه است. این معلمان پیشکسوت خاطره‌های زیادی از کسانی دارند که در آیینه نگریستند و آن را شکستند. تخفیف آموزش و پرورش مصداق آیینه شکستن است. ۱۰ سال ۱۰ وزیر، این آیینه شکستن است.

صحرایی گفت: امروز آموزش و پرورش به درایت رهبر معظم انقلاب به مسأله اول کشور تبدیل شده است و رئیس جمهور می‌گوید آموزش و پرورش یکی از اولویت‌ها نیست بلکه اولیت دارد؛ اگر ۱۰ سال آموزش و پرورش را  مسأله اول کشور قرار دهیم جهش ما صد ساله خواهد بود.

وی تاکید کرد: خود آموزش و پرورش نیاز به ترمیم، بازاندیشی درونی دارد و با همدلی و اتحادی که باید از درون خودش بجوشد اقتدار خود را پیدا خواهد کرد. آموزش و پرورش در عرض دستگاه‌های دیگر نیست. مدرسه آن جایی است که اگر شکوفا شود آینده شکوفا خواهد بود.

رضامراد صحرایی با بیان اینکه آموزش و پرورش امروز بیش از ۴۴ درصد دولت است، گفت: برخی دائما بر کاستی‌ها تاکید می‌کنند و در نمایاندن کاستی‌ها از هم پیشی می‌گیرند. مگر کسانی که امروز مرزهای دفاع از کشور را به قاره‌های دیگر بردند در جایی غیر از آموزش و پرورش رشد کرده‌اند و تربیت شده‌اند؟! مگر کسانی که امروز اقتدار ما را رقم می‌زنند، در جایی غیر از آموزش و پرورش رشد کرده‌اند؟!. حتما کاستی هست اما نقطه‌های درخشان زیادی هم هست. باید این نقاط درخشان را بیان کرد و البته برای رفع کاستی‌ها تلاش کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش می تواند بسیاری از محدودیت‌ها را برطرف کند. حال معلمان اگر خوب باشد حال جامعه خوب خواهد بود. به زودی نشان ملی معلمی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب خواهیم کرد تا معلمان در آسمان ایران نمایان شوند و راه پیشرفت را نشان دهند.

انتهای پیام