حوادث

تاکید رادان بر آمادگی فراجا برای برگزاری انتخابات مجلس در امنیت و آرامش کامل

فرمانده کل انتظامی کشور برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را از دیگر ماموریت های مهم فراجا دانست و گفت: انتظامی کشور برای برگزاری انتخابات پیش رو اهتمام کامل دارد و با تمام توان و ظرفیت برای برگزاری انتخابات در امنیت و آرامش کامل آماده است.

به گزارش سرگرمی برای همه، سردار احمدرضا رادان در نشست فصلی فرماندهان، معاونان و روسای فراجا (تابستان ۱۴۰۲) که با حضور وزیر کشور  برگزار شد، در سخنانی به ماموریت های فرماندهی انتظامی کشور از مرز تا مرکز اشاره کرد و گفت: ماموریت های محوله و ذاتی انتظامی کشور بسیار حساس و گسترده است در واقع هر ماموریتی که در فراجا شروع می شود و به پایان می رسد به دنبال آن یک ماموریت دیگر آغاز می شود.

وی ادامه داد: قافله ماموریت ها در مجموعه انتظامی کشور مستدام است و همکاران ما در این مجموعه عظیم در سراسر کشور در حوزه امنیت و انتظام شبانه روزی با روحیه جهادی و انقلابی پای کار هستند.

فرمانده کل انتظامی کشور به ماموریت های سال ۱۴۰۲ اشاره و عنوان کرد: شروع سال ۱۴۰۲ و فرارسیدن ایام نوروز به واسطه سفرهای مردم عزیز یکی از مهم ترین و سنگین ترین ماموریت های فراجا بود و انصافا همکاران ما در تمامی حوزه ها خصوصا راهنمایی و رانندگی در کنار مردم بودند و خدمت رسانی شایسته کارکنان انتظامی در آن ایام ظهور و بروز پیدا کرد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت ها و تلاش های وزیر کشور در حوزه های مختلف خصوصا مقابله با هجمه های اخیر دشمنان و راه اندازی جنگ ترکیبی گفت: دشمنان با برنامه ریزی و القای دروغ و همچنین تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی، عفاف و حجاب بانوان ایران اسلامی را مورد هدف قرار داده بودند اما این هدف شوم آن ها باز هم با شکست روبرو شد.  

نقش پررنگ فراجا در برگزاری اربعین حسینی

وی ادامه داد: مقابله با جنگ ترکیبی دشمن یکی دیگر از ماموریت های فراجا بود که بحمدالله با میدان‌داری نیروهای خدوم، ایثار و از جان گذشتگی مجموعه عظیم انتظامی کشور پیروز میدان بود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و برگزاری مراسم های محرم الحرام یکی دیگر از ماموریت های عظیم فراجا بود، تصریح کرد: اکنون به واسطه برگزاری اربعین حسینی روزهای پرکاری را پیش رو داریم و از مدت ها قبل همکاران ما در انتظامی کشور تا به امروز و تا پایان این ایام برای تسریع و تسهیل در خدمت رسانی به مردم و انجام وظایف انتظامی و امنیتی شبانه روز پای کار هستند.

سردا رادان با بیان اینکه با تلاش همکاران و برگزاری جلسات مختلف با کشور عراق اقدامات خوبی در این رابطه انجام شده است، گفت: بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار درخواست صدورگذرنامه داشته ایم که از این تعداد حدود ۸۰۰ هزار درخواست مربوط به گذرنامه های زیارتی بوده است که از این تعداد نیز حدود ۷۰ درصد از مردم از طریق اپلیکیشن پلیس من اقدام کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: مراکز صدور گذرنامه در حال حاضر بسیار خلوت و آرام هستند و همکاران ما شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند؛ از سویی همکاران ما از جمله پلیس راهور، یگان ویژه، همکاران مرزبانی و … در مرزها مستقر هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر به ترتیب بیشترین ترددها از مرز مهران، شلمچه و چذابه صورت می گیرد و طی روزهای آینده حجم خروج زائران نیز افزایش می یابد؛ تا به امروز حدود ۲۲ درصد از افرادی که عازم اربعین حسینی (ع) شده اند، بازگشته اند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی گفت: از شب گذشته تا به الان حدود ۷۶ هزار نفر از مرز خارج شده اند و این اتفاق بسیار خوبی است البته این را هم بگویم که در حال حاضر با اقدامات انجام شده ایستایی هر نفر در مرز از زمانیکه گذرنامه را تحویل می دهد تا پایان آن حدود ۴ تا ۵ ثانیه است.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.