ورزشی

بیمه صندوق حمایت از پیشکسوتان با فدراسیون پزشکی ورزشی متفاوت است

شهریاری: بیمه صندوق حمایت از پیشکسوتان با فدراسیون پزشکی ورزشی متفاوت است

رئیس صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش در مورد وضعیت این نهاد توضیح داد.

حسین شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری سرگرمی برای همه، در مورد فعالیت صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش عنوان کرد: کار‌های مربوط به اساسنامه صندوق را پیگیری کرده و به وزارت ورزش فرستاده‌ایم. وزارت هم به دولت ارسال کرده است و طبق آخرین خبر اساسنامه تصویب شده و قرار است ابلاغ شود. چند شرکت با هدف درآمدزایی تشکیل شده تا از سود آن برای حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان پرداخت شود. البته هنوز به آن سود نرسیده است.    

وی در مورد ایجاد بیمه ورزشی در این صندوق گفت: از ۸،۹ بیمه معتبر مناقصه‌ای انجام دادیم که شرکتی برنده شد و قرار شد به ازای هر ورزشکاری که ثبت نام کند ۲۸ هزار تومان به ما بدهد، یعنی هر ورزشکار برای ثبت نام ۶۰ هزار تومان واریز می‌کند و بیمه ۲۸ هزار تومانش را برای بیمه‌گری برمی‌دارد و ۲۸ هزار تومان را هم به حساب صندوق می‌ریزد. موازی ما فدراسیون پزشکی است که این کار را انجام می‌دهد. 

رئیس صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش با اعلام اینکه تعرفه‌های ما با فدراسیون پزشکی متفاوت است، ادامه داد: از این محل می‌توانیم بالغ بر ۳۰۰ میلیون درآمد داشته باشیم و پولی که به دست می‌آید هم صرف کمک به قهرمانان و پیشکسوتان می‌شود اما در فدراسیون پزشکی ورزشی صرف فدراسیون و هیات‌ها خواهد شد. در شروع کار به ما گفتند ما هستیم و شما دیگر این کار را انجام ندهید، اما گفتیم ما هم جدا پیش می‌رویم و می‌خواهیم از محل این درآمد ورزشکاران را حمایت کنیم. اولین عکس‌العمل فدراسیون پزشکی این بود که در روز رونمایی بیمه صندوق، اعلام کرد به ۱۱ رده از بیمه‌شدگان ۵۰ درصد تخفیف می‌دهد. مفهومش این بود که برایشان درآمدی داشت و نمی‌خواستند این درآمد به صندوق بیاید. اگر من این بیمه را راه نمی‌انداختم که فدراسیون‌پزشکی تخفیف نمی‌داد. 

شهریاری در پاسخ به این سوال که آمار ثبت نام نسبت به پیش‌بینی و هدف شما چقدر بوده است، گفت: آمار ثبت نام فدراسیون پزشکی حدود سالی ۴ میلیون نفر است، یعنی هر کسی وارد مجموعه ورزشی می‌شود و نیاز به بیمه دارد، بیمه می‌شود و لزوما ورزشکاران حرفه‌ای نیستند. کار ما آنلاین است و کارت نمی‌دهیم. الان نمی‌دانیم آمار چند است، اما باید در سال ۳، ۴ میلیون شود. 

وی در پاسخ به این سوال که حضور شما همزمان در صندوق و هیئت مدیره پرسپولیس منع قانونی ندارد، خاطرنشان کرد: آنجا غیرموظف هستم اما اینجا موظف هستم؛ بنابراین منع قانونی ندارد. 

شهریاری در واکنش به اینکه منبعی که خبر از کمک ۱۵۰ میلیاردی صندوق به پرسپولیس را مطرح کرده خبر از داشتن سند داده است، گفت: پس چرا سندش را منتشر نکردند. ما منتظر جزئیات هستیم. وزارت ورزش و ما از آن منبع شکایت کردیم و‌جلسه دادگاه داریم. ۱۵۰ میلیار را از کجا پیدا کرده‌ام به پرسپولیس بدهیم؟ استقلال و پرسپولیس به صندوق  بدهکار هستند. گفتند مسابقه دوستانه‌ای می‌گذاریم و حاصلش را به صندوق می‌دهیم. پنج، شش سال پیش عددی حدود یکی دو میلیارد تومان به این دو باشگاه داده بودند که با قیمت روز بزرگتر می‌شود. قرار نیست صندوق به این دو باشگاه کمک کند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.