فرهنگ و هنر

برگزاری اولین دوره آموزشی «مدرسه تئاتر شبستان»

اولین دوره آموزشی «مدرسه تئاتر شبستان» ویژه اعضای کانون‌های مساجد استان تهران در رشته‌های بازیگری، نمایشنامه نویسی، کارگردانی و تئاتر کاغذی برگزار شد.

به گزارش سرگرمی برای همه، این مراسم با حضور حسین عالم‌بخش مشاور هنری ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد کشور، علی استادی و آرزو افشار(بازیگر)، ساغر لطفی‌نژاد(تئاتر کاغذی)، نیما بیگلریان(نمایش‌خلاق) فدایی حسین (نمایش‌نامه نویس)، غبیشاوی و سیروس کهوری‌نژاد(بازیگر) برگزار شد.

عالم بخش در ابتدای این مراسم در سخنانی با بیان اینکه با برگزاری این کارگاه‌ها قرار است اتفاقات بزرگی در هنر نمایش رقم بخورد، گفت: حضور گسترده بانوان در این دوره نشان از اتفاقات خوب دارد، این در حالی اصل تربیت در دست زنان یک جامعه است.

وی با بیان اینکه هنرجویان در این دوره ۱۲ ساعته طی سه روز باید از وجود استاد بهره کافی را ببرند، خاطرنشان کرد: شروع این دوره‌ها با وجود نگاه دقیق، کامل و درست رئیس ستاد فهما و مهدی مقدم معاون فرهنگی ستاد فهما قرار است اتفاقات بزرگی را در هنر در سال جاری رقم بزند.

مشاور هنری ستاد فهما با بیان اینکه هنر نمایش پیش قراول هنرهای دیگر مانند سرود و تجسمی و غیره در ستاد کشور شده است، تصریح کرد: شما اعضای کانون‌ها باید بعد از آموزش در مساجد خود از هنر نمایش استفاده کنید.

عالم بخش با اشاره به اضافه شدن کلاس نمایش خلاق در کارگاه‌های آموزشی استان تهران تصریح کرد: نمایش خلاق؛ آموزش مربی‌گری نمایش می‌باشد که چند سالی است در کشور جدی گرفته شده و نتایج خوبی را به دست آورده است.

انتهای  پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.