برچسب شیشه هیوندای در تابستان به دادتان می‌رسد!

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه، هیوندای موفق به تولید فیلم خنک‌کننده نانو شده است که با چسباندن آن روی شیشه، دمای کابین تا 4 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد. برچسب شیشه هیوندای یک فیلم شفاف است که روی شیشه وسایل نقلیه نصب می‌شود و به کاهش دمای کابین کمک می‌کند. استفاده از این برچسب در خودروها، راهکاری برای کنترل دمای کابین خودرو در تابستان‌های گرم خواهد بود.

هیوندای

براساس گزارش دیجیاتو، براساس آزمایش‌های انجام شده، نصب این فیلم روی شیشه‌های خودرو باعث خواهد شد تا دمای درون کابین حدود 22 درجه سانتی‌گراد باقی بماند. این فیلم شفاف تابستان گذشته معرفی شد و هیوندای آن را بهتر از برچسب شیشه معمولی می‌داند. خودروساز کره‌ای برای بررسی اثربخشی این فیلم ضد حرارت، آن را روی خودروهای مشتریان در پاکستان نصب کرده است. 70 خودرو هیوندای در لاهور پاکستان به این برچسب شیشه مجهز شده‌اند تا عملکرد آن در دمای 50 درجه سانتی‌گراد این شهر مورد بررسی قرار گیرد. علاوه برآن نصب برچسب شیشه دودی در پاکستان به دلایل امنیتی ممنوع است اما استفاده از فیلم شفاف هیوندای مانعی ندارد.

نتایج استفاده از برچسب شیشه هیوندای در گرمای لاهور پاکستان

محققان هیوندای با تحلیل وضعیت خودروهای آزمایش، به نتایج جالبی دست یافته‌اند. فیلم خنک کننده نانو آن‌ها دمای مناطق نزدیک به سر راننده را تا 10.98 درجه سانتی‌گراد بیشتر از فیلم‌های رنگی معمولی کاهش می‌دهد. استفاده از این فیلم‌ها دمای داشبورد را نیز 15.38 درجه بیشتر از فیلم‌های رنگی معمولی خنک می‌کند. هم‌اکنون آخرین دور آزمایش با هدف اطمینان از کیفیت و توانایی فیلم برای تحمل شرایط دنیای واقعی انجام شده است. هیوندای گفته است که این فیلم در آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

برچسب شیشه هیوندای

هیوندای ادعا می‌کند که برچسب شیشه این شرکت، انرژی گرمایی خارجی را به طور موثری مسدود می‌کند و در عین حال به گرمای داخلی اجازه می‌دهد تا از خودرو خارج شود. متخصصان هیوندای توضیحات بیشتری در این مورد ارائه کرده‌اند: لایه بیرونی فیلم گرما را در طول موج‌های مادون قرمز وسط از داخل خودرو به بیرون می‌تاباند. در سوی دیگر دو لایه داخلی گرمای ورودی را در طول موج‌های نزدیک به نور مادون قرمز تبدیل می‌کنند و مقدار کل گرمای داخل کابین خودرو را کاهش می‌دهند.»

هیوندای همچنین اعلام کرده است که امکان تولید برچسب شیشه نانو ضدگرما با رنگ‌های مختلف وجود دارد. بنابراین در آینده‌ای نه چندان دور، خودروهای حاضر در مناطق گرمسیری مکانی دلپذیر برای رانندگی‌های طولانی‌مدت خواهند بود.

227227