برای کاهش وزن این ترکیب را مصرف کنید

آفتاب‌‌نیوز :

آبلیمو یک نوشیدنی بسیار کم کالری است. به طور مثال، اگر آب نصف یک عدد لیمو را بگیرید و با یک لیوان آب مخلوط کنید، تنها ۶ کالری خواهد داشت! پس بهتر است آبلیمو را جایگزین نوشیدنی‌های پر کالری مانند آب پرتقال و نوشابه کنید و مصرف کالری را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید و روند لاغری خود را سرعت ببخشید. حتی جایگزین کردن فقط یکی از این نوشیدنی‌ها در روز با ترکیب آب و لیمو، کالری دریافتی شما را به میزان ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری کاهش می‌دهد.

نوشیدن ترکیب آب و لیمو سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد

بر اساس مطالعات، نوشیدن آب کافی می‌تواند به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کند. طبق گفته محققان، آبرسانی خوب عملکرد میتوکندری (اندامی که در سلول‌ها به تولید انرژی برای بدن کمک می‌کند) را بهبود می‌بخشد. به همین علت، نوشیدن آب و لیمو می‌تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و در نهایت منجر به کاهش وزن شود.

آبلیمو باعث ایجاد احساس سیری می شود

نوشیدن آب بیشتر اوقات به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌ رژیم ‌های غذاییِ مخصوصِ کاهش وزن لحاظ می‌شود، چون بدون افزایش مصرف کالری، موجب تقویت احساس سیری می‌شود.

آبلیمو روند لاغری را سرعت می‌بخشد

با توجه به اثرات مفیدی که آبلیمو بر سوخت و ساز، سیری و آبرسانی بدن دارد، می‌توان انتظار داشت که باعث افزایش سرعت لاغری و کاهش وزن شود.