عمومیکسب و کار ایرانیان

بالا بردن سرعت گوشی با بهره‌گیری از نسخه‌ی لایت اپ‌ها

کاهش سرعت گوشی‌های اندرویدی با گذر زمان اجتناب ناپذیر است. اما در ادامه این آموزش ضمن بیان مهم ترین دلایل کند شدن اندرویدی به شما می گوییم چگونه با استفاده از ترفندهای کاربردی سرعت گوشی اندرویدی خود را افزایش دهید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش افزایش سرعت اندروید را از دست ندهید.

گوشی اندرویدی | موبایل | نسخه لایت اپ

مجموعه قسطی آنلاین با امکان خرید گوشی قسطی با اقساط 3 تا 12 ماهه با کمترین کارمزد، شرایط را برای تمام افرادی که به دنبال خرید گوشی های پرچمدار هستند را فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید سایت فروشگاه قسطی آنلاین را مشاهده کنید و یا با شماره تماس های بالا تماس بگیرید.

مهمترین دلایل کندی گوشی اندروید

با اعلام سایت قسطی کلاب و قسطی آنلاین به نظر می‌رسد گوشی‌های ما به‌صورت ناگهانی سنگین و کند می‌شوند و بسیاری از کاربران به دنبال علت کند شدن گوشی اندروید می‌گردند. فرقی نمی‌کند چند وقت است این مشکل را در گوشی خود دارید، به هر حال دلایل مشخصی برای آن وجود دارد. آشنایی با این دلایل می‌تواند به رفع مشکل و افزایش سرعت اندروید کمک کند.

اپلیکیشن‌های پس‌زمینه

احتمالا این مورد را قبلا هم به عنوان یکی از دلایل کند شدن گوشی شنیده‌اید اما باید بگوییم وجود تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها در محیط پس‌زمینه می‌تواند علت کند شدن گوشی باشد. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها برای به‌روز کردن اطلاعات خود، اتصال به یا نظارت بر دیگر بخش‌های سیستم، از منابع موجود در پس‌زمینه استفاده می‌کنند و همین می‌تواند دلیل کند شدن گوشی شود.

پر شدن و گسستگی حافظه

سرعت انتقال فایل در حافظه گوشی ارتباط مستقیمی با پر شدن آن دارد. این نکته هم یکی از علت های کند شدن گوشی اندروید بوده و می‌تواند ناشی از نصب تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها، ذخیره‌ حجم انبوهی از عکس‌ها و ویدیوها و فایل‌های موقت مربوط به اپلیکیشن‌های مختلف باشد. وجود بخش‌های گسسته متعدد در حافظه می‌تواند دستیابی به اطلاعات مورد نیاز یک اپلیکیشن را طولانی کند.

کاهش عمر باتری

باتری‌ها هم پا به سن می‌گذارند. بعد از دو یا سه سال استفاده از باتری، ظرفیت آن‌ها کاهش می‌یابد و شاید دیگر نتوانند شارژ یک روز گجت را هم تأمین کنند. باتری‌هایی که سن و سال بالایی دارند، معمولا بخش زیادی از شارژ دریافتی را هدر می‌دهند و آن را به گرما تبدیل می‌کنند. باتری رو به مرگ در بدترین حالت ممکن می‌تواند منجر به ری استارت شدن پیاپی گوشی شود.

به‌روزرسانی سیستم‌عامل و اپلیکیشن‌ها

به‌روزرسانی سیستم‌عامل و اپلیکیشن‌ها یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند علت کند شدن گوشی باشد. معمولاً نسخه‌های جدید اپلیکیشن ها دارای امکانات بیشتری بوده و فشار بیشتری به قطعات سخت‌افزاری گجت‌های قدیمی وارد می‌آورند.

بدافزار و ویروسی شدن گوشی

نصب بدافزارها و ویروسی شدن می‌تواند یکی از دلایل کم شدن سرعت گوشی اندروید باشد. این مساله می‌تواند مصرف اینترنت و باتری‌ گوشی‌ را بالا برده و در مقابل سرعت عملکرد موبایل را کاهش دهد. برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش سرعت اندروید، نباید نسبت به نصب برنامه از منابع ناشناس و نامعتبر اقدام کرد.

نصب برنامه‌های ناسازگار، علت کندی گوشی

یکی از دلایل کند شدن گوشی هوشمند می‌تواند به نصب برنامه های ناسازگار برگردد. گاهی مواقع ممکن است بدون اطلاع قبلی نسبت به نصب برنامه‌ای اقدام کنید که با سخت افزار گوشی شما ناسازگاری دارد که در این صورت باعث اختلال در عملکرد گوشی شده و در نتیجه دستگاه شما کند می‌شود.

راه های بالا بردن سرعت گوشی اندروید

در ادامه مطلب کند شدن گوشی اندروید به بررسی نحوه رفع کندی گوشی اندروید پرداخته شده است. با این حال چندین نکته برای حفظ عملکرد و افزایش سرعت گوشی اندروید وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. شایان ذکر است که این نکات دستگاه شما را به طور ناگهانی به یک پرچم‌دار تبدیل نمی‌کند. اما می‌توان اطمینان حاصل کرد که عملکرد گوشی مانند روزهای اول خواهد بود.

فضای ذخیره سازی داخلی خود را آزاد کنید

یکی از نکات بسیار اساسی در افزایش سرعت اندروید، آزادسازی فضای ذخیره سازی داخلی است. رایانه‌ها و گوشی‌های هوشمند برای عملکرد بهتر نیاز به فضای خالی دارند. اگر حافظه گوشی شما پر شود، عواقبی همچون کاهش سرعت و هنگ کردن را در پی خواهد داشت.

همچنین نداشتن فضای ذخیره‌سازی لازم می‌تواند در برخی از برنامه‌ها مانند رسانه‌های اجتماعی به یک مشکل بزرگ تبدیل شود و در صورت رسیدن به حد مجاز، فضای کافی برای دریافت پیام‌ها، ویدیو‌ها و فایل‌ها را نخواهید داشت.

هدف این است که از حدود ۸۰ درصد حافظه داخلی خود استفاده نکنید و تا جایی که می‌توانید فایل‌های ناخواسته را حذف کرده یا به کارت‌های microSD منتقل کنید. از طرف دیگر، می‌توانید برخی از فایل‌های خود را در فضای ابری ذخیره کنید.

همچنین می‌توان از نرم افزار رفع کندی گوشی اندروید برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی استفاده کرد تا عکس‌ها و ویدیو‌های استفاده نشده را حذف کنید. گاهی اوقات پر شدن فضای ذخیره سازی بدلیل تعداد برنامه‌ها نیست، بلکه مربوط به تعداد فایل‌های ناخواسته است.

به عنوان مثال، واتس‌اپ بدلیل ذخیره کردن فایل‌های ناخواسته زیادی مانند تصاویر و ویدیو‌های ارسال شده در گروه ها، فضای زیادی از حافظه دستگاه‌ها را پر می‌کند. همچنین در منوی Settings می‌توانید حافظه کش هر نرم افزار را آزاد کنید.

به عنوان یکی از بهترین برنامه بالا بردن سرعت گوشی اندروید یک میانبر سریع برای ویژگی بالا ارائه می‌دهد. همچنین به شما امکان این را می‌دهد تا تصاویر تکراری، فایل‌های بزرگ و فایل‌های رسانه‌ای ناخواسته را حذف کنید.

برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را حذف کنید

این روش جلوگیری از کند شدن گوشی اندروید ممکن است برای برخی عجیب بنظر برسد، اما رایج‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم. برای برخی از کاربران معمول است یک برنامه خاص را نصب کنند، یکبار از آن برای رفع نیاز خود استفاده کنند و سپس بدون استفاده مجدد مدت‌ها آن را روی گوشی خود نصب داشته باشند.

یکی از راه های افزایش سرعت گوشی اندروید حذف برنامه‌هایی است که از آنها استفاده نمی‌کنید. زیرا آنها همچنان از فضای ذخیره‌سازی شما استفاده می‌کنند و در برخی موارد، حتی در صورت عدم استفاده همچنان در پس‌زمینه اجرا می‌شوند.

افزایش سرعت CPU اندروید با تغییر سرعت انیمیشن سیستم

تغییر سرعت انیمیشن به عنوان یکی از روش های افزایش سرعت گوشی اندروید موجب می‌شود پردازنده‌های گرافیکی انیمیشن خود را سریع‌تر به پایان برسانند و همین امر سبب افزایش سرعت اندروید اندروید شما خواهد شد.

برخی از گوشی‌های هوشمند رده پایین که واقعاً این انیمیشن‌ها را بصورت عالی اجرا نمی‌کنند، با این کار سرعت بهتری پیدا خواهند کرد. همچنین اگر احساس می‌کنید که گوشی شما واقعاً نمی‌تواند از پس اجرای انیمیشن‌ها برآید، حتی می‌توانید انیمیشن‌ها را خاموش کنید.

گوشی خود را ریستارت کنید

برای افزایش سرعت سیستم‌ عامل اندروید، ممکن است این کار چندان منطقی به نظر نرسد، اما گاهی اوقات راه اندازی مجدد دستگاه باعث آزاد شدن رم و بازنشانی برنامه‌ها می‌شود.

ریستارت گوشی به عنوان راه های رفع کندی گوشی اندروید می‌تواند منابع ناخواسته را پاک کند و حتی نشت حافظه را کاهش دهد. در صورتی که سرویس‌های زیادی روی دستگاه اندرویدی خود اجرا می‌کنید (مخصوصا سرویس‌های متا) این کار می‌تواند مفید به نظر برسد.

از نسخه Lite برنامه‌ها استفاده کنید

با ظهور که اساساً یک نسخه فوق‌العاده ارزان‌قیمت اندروید برای گوشی‌های هوشمند با سخت‌افزار محدود است، شاهد عرضه اپلیکیشن‌های Lite بودیم. گوگل نسخه‌های Lite یا Go زیادی از برنامه‌های خود دارد. برخی از برنامه‌های متا نیز دارای نسخه Lite هستند.

گوشی اندرویدی خود را آپدیت کنید

یکی دیگر از روش های افزایش سرعت گوشی اندروید بروزرسانی سیستم‌عامل گوشی به آخرین نسخه اندروید است. در برخی موارد نیز ممکن است بروزرسانی منتشر شده باشد، اما کاربر متوجه آن نشده باشد.

ایده خوبی است که در صورت کند شدن گوشی اندروید از قسمت تنظیمات بروزرسانی نرم افزار را بررسی کنید و ببینید آیا به روز رسانی جدیدی برای گوشی هوشمند شما موجود است یا خیر. گاهی اوقات، یک به روز رسانی می‌تواند حتی بدون تغییر نسخه اندروید سبب بهبود برخی موارد شود.

تماشا کنید: چگونه سرعت گوشی های اندروید را افزایش دهیم؟

برای افزایش سرعت پردازش گوشی اندروید، بهتر است خودتان این ویدئو را ببینید تا با بهترین راه‌های بالا بردن سرعت گوشی اندروید و کاهش کندی گوشی‌های اندرویدی آشنا شوید.

در این ویدئو می توانید بهترین روش افزایش سرعت گوشی های اندرویدی و رفع کندی گوشی اندروید را ببینید:

بهترین نرم افزارهای افزایش سرعت گوشی اندروید

عوامل بسیار مختلفی هستند که می تواند سرعت گوشی شما را کم کند. بررسی دلایل کند شدن گوشی و به کار بستن روش‌های افزایش سرعت اندروید می‌تواند وقت کاربران را تلف کند. به همین دلیل است که برنامه های مختلفی طراحی شده‌اند که با استفاده از آنها می‌توان سرعت گوشی خود را افزایش داد.

اولین و یکی از معروف ترین برنامه هایی که در این زمینه  است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این برنامه توانسته امتیاز بالایی در گوگل پلی بدست آورد امکاناتی را در اختیار شما می‌گذارد که با استفاده از آنها می‌توانید سرعت گوشی خود را بالا ببرید.

با استفاده از این برنامه می توان فایل های اضافی گوشی خود را حذف کرده و فایل‌های کش را که معمولاً بخش زیادی از حافظه داخلی گوشی شما را اشغال می کند را پاک کنید. همچنین خیلی راحت می توانید حافظه رم دستگاه را خالی کرده و برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید.

شایع ترین دلیل کندی گوشی ها پر شدن حافظه آنها و فایل های اضافی و بدردنخوری است که فضای گوشی را اشغال می کند. به صورت اختصاصی در این زمینه ساخته شده تا بتوانید با استفاده از فایل های اضافه و نا کارآمد را شناسایی کنید و به راحتی انها را پاک کنید. شما می توانید به کش سیستم، کش برنامه ها ، فایل های حجمی و اضافه، فایل هایی که چندتا از آنها در گوشی شما وجود دارد و دیتابیس برخی برنامه هارا پاک کنید.

یک برنامه فوق العاده بالا بردن سرعت گوشی اندروید که مجموعه ای از ابزارهای مختلف را برای افزایش سرعت گوشی در اختیار شما می گذارد. با استفاده از می‌توانید برنامه‌ها پس زمینه را ببندید، حافظه و کش برنامه ها را پاک کنید، دمای خود را کاهش دهید، برنامه هایی که بی مصرف هستند و استفاده نمی شوند را پاک کنید، با کلیک بر روی یک دکمه علاوه بر رفع کندی گوشی اندروید، سرعت آن را افزایش دهید، همچنین می توانید از قابلیت پشتیبان گیری و قبل برنامه های آن هم استفاده کنید.

جمع بندی و پاسخ به سوالات پرتکرار

عملکرد گوشی‌های هوشمند طی مرور زمان ضعیف‌تر می‌شود و منشأ اصلی این معضل به طول عمر محدود قطعات درون این گجت‌ها برمی‌گردد. اما با رعایت نکات ساده و شناختن دلیل کند شدن گوشی اندروید که در این مطلب بدان پرداخته شد، می‌توانیم عمر مفید این گجت‌ها را افزایش دهیم و با خیال راحت تا چند سال از آن‌ها بهره ببریم.

چرا گوشی اندروید من هنگ می کند؟

عواملی همچون سخت افزار قدیمی، رابط کاربری ضعیف، نصب و اجرای هم زمان چند اپلیکیشن، وجود برنامه های غیر ضروری، کم بودن ظرفیت حافظه رم، آپدیت نبودن نرم افزارها، قدیمی بودن سخت افزار، عدم بروز رسانی سیستم عامل می‌تواند باعث هنگ کردن موبایل و می شوند.

چگونه سرعت سیستم عامل اندروید را افزایش دهیم؟

با استفاده از روش‌های افزایش سرعت اندروید که در این مطلب بدان پرداخته شد می‌توان به راحتی سرعت سیستم عامل اندروید خود را بالا برد.

علت کند شدن گوشی بعد از آپدیت چیست؟

همیشه این گزاره صادق نیست ولی در برخی دستگاه‌ها، با آپدیت شدن سیستم عامل گوشی معمولاً و سنگین‌تری بر روی گوشی نصب می‌شوند و همین امر خود موجب کند شدن گوشی بعد از آپدیت می‌شود. ریست کردن گوشی می‌تواند موجب افزایش سرعت سیستم‌ عامل اندروید شود.

آیا پر شدن حافظه باعث کند شدن گوشی می شود؟

بله ممکن است علت کند شدن سرعت گوشی شما ناشی از  پر شدن حافظه آن باشد. با مرور زمان و استفاده از گوشی فایل های زیادی در حافظه گوشی ذخیره می شود که در صورت عدم مدیریت باعث پر شدن حافظه و در نتیجه کند شدن گوشی شما می‌شود.