ورزشی

اگر مسی به بارسلونا برگردد شگفت انگیز خواهد بود

آفتاب‌‌نیوز :

در دوره اوج اینیستا، او به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین هافبک‌های تاریخ شناخته می‌شد. او که یکی از اعضای کلیدی تیم ملی تاریخی بارسلونا و اسپانیا است، هر جام ممکن را در این ورزش در سطح باشگاهی و کشوری کسب کرده است. اینیستا در ۲۲ سالی که به آکادمی جوانان بارسلونا پیوست، ۳۲ جام برای بارسلونا به دست آورد و دو جام اروپایی و یک جام جهانی برای اسپانیا به دست آورد.

اما جدایی او از بارسلونا در سال ۲۰۱۸ به معنای پایان دوران حرفه‌ای او نبود. در عوض، این شروع یک ماجراجویی دیگر است، در نقطه‌ای بسیار متفاوت از جهان. پس از ترک اسپانیا، اینیستا با باشگاه ژاپنی کوبه قرارداد بست و در پنج سال آینده موفقیت متوسطی داشت. اما امسال، پس از کاهش زمان بازی خود در ژاپن، اینیستا متوجه شد که زمان یک چالش جدید فرا رسیده است.

اینیستا با علاقه باشگاه‌های سراسر جهان، از جمله لیگ برتر فوتبال، در نهایت قراردادی یک ساله با باشگاه امارات امضا کرد. اینیستا در مصاحبه‌ای با بکی اندرسون از سی ان ان گفت:

زمانی که ژاپن را ترک کردم، انتخاب‌های متفاوتی داشتم و در نهایت تصمیم می‌گیرید کاری را که فکر می‌کنید درست است، انجام دهید.   چیز‌های زیادی برای بهبود وجود دارد، بنابراین من واقعاً می‌توانم از تجربیاتم برای بهبود فوتبال اینجا استفاده کنم.

من بسیار خوشحالم که اینجا هستم، از نحوه استقبال از من در اینجا بسیار خوشحالم. فقط امیدوارم بهترین‌ها را داشته باشم.

روز جمعه، اینیستا در اولین بازی خود برای تیم جدیدش در تساوی ۴-۴ مقابل باشگاه عجمان، یک پنالتی دیرهنگام به ثمر رساند. اینیستا گفت:

در سنم هنوز رویای بازی کردن، تمرین کردن، تفریح ​​کردن را دارم، به همین دلیل از خودم مراقبت می‌کنم.

مسی، هم تیمی قدیمی اینیستا، از زمان انتقالش به اینترمیامی آمریکای شمالی، ناامید نشده است. مسی پس از جدایی از باشگاه سابق پاری سن ژرمن در تابستان امسال با بازگشت به بارسلونا در ارتباط بوده است. اینیستا گفت که بازگشت مسی به کاتالونیا “فوق العاده و شگفت انگیز” خواهد بود، اما به دوستش و تصمیم باشگاه سابقش احترام گذاشت.

اگر مسی بتواند به بارسلونا بازگردد بسیار خاص و عالی خواهد بود. شگفت انگیز خواهد بود، اما در نهایت این وضعیت خودش و باشگاه است، این موضوع خودش است.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.