عمومیکسب و کار ایرانیان

انواع آجر نسوز بر اساس رنگ بندی

 

ترکیب  به قدری چشم نواز است که شاید فکرش را هم نکنید که یک آجر نمای ساده بتواند اینطور دل انگیز باشد. رنگ های در سال ۲۰۲۲ اغلب به صورت ترکیبی استفاده می شوند.

ترکیب رنگ های آجر نما گرم و سرد

استفاده از رنگ قرمز برای آجر نما در کنار سنگ یکی از ایده های جدید در سال ۲۰۲۲ است. بخش هایی از ساختمان از آجر نمای قرمز استفاده می شود که در کنار سنگ جلوه ای بی نظیر می گیرد. رنگ قرمز در لیست رنگ های گرم قرار دارد و در کنار سنگ یک تعادل خارق العاده ایجاد می کند. این ترکیب برای نمای ویلا بسیار عالی است. نمای ساختمان قرمز به معنی نشاط و شور بیشتر است. معمولاً رنگ قرمز به میزان محدودتر استفاده می شود تا آرامش نما گرفته نشود. دقت کنید که هر یک از رنگ های آجر نما زیبایی خاص خود را دارند اما رنگ های گرم این روزها باب میل بانوان خوش سلیقه ایرانی است.

رنگ های آجر نما خنثی

کسانی که علاقه به دنیای خنثی دارند، معمولاً در لیست رنگ های آجر نما، به سراغ آجرنما طوسی می روند. طوسی از دسته رنگ های لاکچری محسوب می شود و با بسیاری از رنگ های دیگر ترکیب خآجرهای نسوز مستحکم، بادوام و از اینرو انتخابی رایج برای سازندگان ساختمان ها و نوآوران معماری می باشند. با این حال، با توجه به تنوع بسیار گسترده گزینه های در دسترس، انتخاب آجرنسوز مناسب از بین گزینه های موجود ممکن است خیلی پیچیده به نظر رسیده و نیاز به راهنمای انتخاب آجر نسوز امری بدیهی است.

ابتدا بر روی سبک معماری ساختمان خود تحقیق کنید.

رنگ، شکل، اندازه، و نیز چیدمان آجرنسوز بر روی نگاه کلی و احساسی که ساختمان شما به بیننده منتقل می کند تاثیر می گذارد، بنابراین مطمئن شوید که آجری را انتخاب کنید که مناسب طراحی معماری ساختمان شما باشد. ایده گرفتن از خانه های موجود در خیابان های اطراف، وب سایت ها، مجلات و کتب طراحی معماری ارزش بسیار زیادی دارد. برای رسیدن به یک دید طراحی، گزینه های زیادی وجود دارد و می توان ترکیبی از آنها را انتخاب نمود.

آجرنسوز را با توجه به محل زندگی خود انتخاب کنید.

آجرهای نسوز دارای سطح بندی بر اساس شرایط اقلیمی متفاوت هستند تا مناسب شرایط محیطی متفاوت باشند. موقعیت خانه شما تعیین می کند که به کدام سطح نیاز دارید. اگر شما در نزدیکی ساحل زندگی می کنید و از اینرو دارای خاک بسیار شور است، شما باید از آجرهای با سطح جذب بسیار پایین استفاده کنید. در این آجرها مقاومت در برابر حمله نمک افزایش یافته است.

به ظاهر دلخواه خود از طریق رنگ، اندازه و بافت دست پیدا کنید.

بافت آجر نسوز:

می تواند شخصیت، جذابیت و هویت را به یک ساختمان اضافه کند. بافت آجر نسوز می تواند از یک سطح صاف، که دارای سطح ظاهری یک دست و لبه های تیز است، متفاوت باشد، تا بافت های تکه تکه شده با سطحی خشن برای انتقال ظاهری فرسوده. شما حتی می توانید از آجرهای نسوز لعابدار استفاده کنید تا به ساختمان خود زیبایی خالصی منتقل کنید که با هیچ ماده دیگری نمی توانید به آن ظاهر برسید.

رنگ آجر نسوز:

بدون اغراق می توان مهمترین مزیت اجر نسوز نما در قیاس با سایر مصالح اجرای نما را در نو ع رنگ بندی آنها دانست . آجر نسوز نما دارای تنوع رنگی بسیار گسترده ای می‌باشد و این مزیت باعث افزایش قدرت انتخاب مشتریان با هر نوع سلیقه ای می گردد تا بتوانند آزادانه به بپردازند. لازم به ذکر است یکی از مهمترین مزایای غیرقابل رقابت فراورده های نسوز تولیدی این شرکت این است که می‌توان علاوه بر سفارش رنگهای زیبای آجر نسوز به صورت رنگ ترکیبی یا رندوم به صورت تک رنگ (با تونالیته رنگی مشابه با تفاوت اندک) نیز سفارش داد.

واهد شد. استفاده از نمای طوسی برای ویلاهایی که دارای باغ و حیاط هستند بی نظیر است. رنگ طوسی ترند سال ۲۰۲۲ بوده و بیشترین تقاضا در بین انواع رنگ های آجر نما، مربوط به رنگ طوسی است. معمولاً رنگ های طوسی برای لبه های ساختمان بسیار عالی هستند و در نهایت رنگ های تیره جلوه خاصی می گیرند. در ساختمانی که از آجرنما طوسی استفاده شده است معمولاً اجرای شیشه برای تزیین و دکوراسیون بسیار عالی خواهد بود.

افزایش کنتراست رنگی در نمای ساختمان

معمولاً رنگ های آجر نما روشن به نسبت تیره در یک سطح می تواند کنتراست بسیار عالی فراهم سازد. استفاده از رنگ سنگ سفید و آجری در کنار هم سبب وسعت بیشتر دیوارهای ساختمان می شود و جذابیت کار را دو چندان می کند این رنگ ها معمولاً بر اساس سلیقه کاربر انتخاب می شود. ترکیب رنگ آجر نما سفید با هر رنگ دیگری بسیار مناسب و قابل قبول است و در این زمینه محدودیتی دیده نمی شود اما آجر نما سفید و خاکستری تیره سهم بزرگی در طراحی نمای بیرونی یک ساختمان لاکچری دارد. اگر دقت داشته باشید بسیاری از ساختمان های با ارزش و مشهور در دنیا رنگ سفید را انتخاب بی نظیری برای نما می دانند.

طرح آجرنما قدیمی

در بازسازی بسیاری از ساختمان های نوستالژی از طرح آجرنما قدیمی استفاده می شود این طرح به صورتی است که انگار آجرهای قدیمی به همان شکل استفاده شده است و همان رنگ قهوه ای یا نارنجی مشهور خود را دارد اما سبک مدرنی به آن افزوده است که هم فضای قدیمی ساختمان حفظ می شود و هم طراحی آن بسیار عالی و خاص خواهد بود.

اجرای آجر نما رسی با دو ترکیب بی نظیر

آجرنما رسمی در دو سبک رسی گلبهی و رسی زرد عرضه می شود. این مدل از آجرنما مشهور به آجر نما سه سانتی است و این موضوع به خاطر ابعاد آن است. معمولاً این ترکیب رنگ برای ساختمان های هنری و کتابخانه ها و مراکز تئاتر انتخاب بسیار خوبی است. این مدل از آجر نما جنبه تزیینی دارد و شاید از نظر کیفیت چندان قابل قبول نباشد. البته که نوع اجرای آن بسیار مهم است.

کارخانه آجر اصفهان با بیش از 30 سال سابقه تولید کننده انواع آجرسفال، آجرنما، آجرنسوز و آجرلفتون است

اجزای آجر نما نسوز در سه رنگ جذاب

آجرنما نسوز یک انتخاب کاملاً هوشمندانه است این آجرنما از خاک چینی تهیه می شود و در رنگ سفید مشخص است اما سه رنگ بی نظیر صورتی و نارنجی و قرمز نیز برای آن دیده می شود. تنوع رنگی برای این مدل از آجرنما زیاد است و تحمل دما تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد را دارد و ارزش آن بسیار بالا است. معمولاً به رنگ های قرمز انگلیسی و سفید و شاموتی دسته بندی می شود. در تهران در بین ، رنگ سفید عسلی این آجرنما بسیار مورد توجه است البته بسیاری از افراد سفید بلدرچینی را دوست دارند که ساختار مخصوص به خود دارد. ضخامت این مدل از آجرنما معمولاً بالا است.

آجر نما رستیک دو رنگ

نوعی از آجرنما وجود دارد که مشهور به سند بلاست است این آجرنما به طور کلی نوع تکمیل شده مدل پلاک است و یک مرحله فرآوری را پشت سر گذاشته است. سطح این آجر زبر بوده و دانه دانه است. به طور کلی این محصول از نظر بافت شرایط متفاوتی دارد و قیمت آن نیز کمی گرانتر است. رنگ کرم روشن به همراه نارنجی متمایل به قهوه ای رستیک بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است و برای نمای ساختمان های بلند استفاده می شود.

انواع رنگ آجر نسوز | انواع رنگ آجر نما | ترکیب رنگ آجر نسوز

آجر نما با رنگ بندی نامنظم

می دانیم که ایده های نامنظم از ترندهای محبوب سال ۲۰۲۲ است و در لیست پرفروش قرار گرفته است. مثلاً آجر نسوز نما آنتیک یکی از پیشنهادات عالی محسوب می شود. این آجرها شامل یک مرحله پردازش روی آجر نسوز تایل هستند و به طور کلی دارای لبه های تیز آجر بوده و مقداری انحنای کم به آن داده می شود. این مدل از آجرها به صورت سنتی اجرا می شوند و همین نامنظم بودن در رنگ سبب جذابیت بیشتر آن شده است. به طور کلی وقتی به ظاهر این مدل از سنگ ها نگاه می کنید اینطور به نظر می رسد که سال ها در معرض باد و باران بوده اند.

آجر نمای آنتیک برای بخش های داخلی منزل استفاده می شود اما در برخی از سبک ها در نمای خارجی نیز استفاده می شود.

رنگ جدید صخره ای ترند سال ۲۰۲۲

رنگ صخره ای، رنگ عجیبی است! در واقع رنگی از ترکیب طوسی، خاکی، قهوه ای، خاکستری و دودی که شاید در نهایت به هیچ از این موارد شبیه نباشد اما در لیست رنگ های آجر نما سال ۲۰۲۲ قرار گرفته و تقاضا برای آن زیاد است. فرم این سنگ ها به صورت صخره ای یا گیوتین است به طوری که ساختار نسبتاً سختی دارد اما برای برخی از بخش های ورودی ویلاها استفاده می شود و جذابیت زیادی دارد.

راهنمای انتخاب بهترین رنگ آجر نما

اگر در بین رنگ های آجر نما، نمی دانید کدام مورد برای ساختمان شما مناسب است میتوانید مدل های ترکیبی را انتخاب کنید که با سلیقه همه افراد خانواده سازگار باشد و هم شاخصی در اجرای درست رنگ داشته باشد. دقت کنید که رنگ های آجر نما بر اساس سبک ساختمان انتخاب می شود. برای ساختمانی های مدرن قطعاٌ آجرنما طوسی و سفید بی نظیر است در حالی که برای ساختمانی های کلاسیک رنگ های کرم و انتخاب جالب تری خواهد بود پس باید همه جوانب را در نظر بگیرید و سپس انتخاب کنید.