حوادث

انتقاد پلیس از عدم تناسب جرم و مجازات

جانشین فرمانده فراجا گفت که ۹۹ درصد افراد پس از تذکر لسانی ماموران و گشت‌های امنیت اخلاقی هنجارهای اجتماعی و حجاب را رعایت می‌کنند.

به گزارش سرگرمی برای همه، سردار قاسم رضایی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان مازندران، با بیان این که استان مازندران یکی از استان‌های مکتبی با مردمانی بصیر و عالمانی هدایتگر است، گفت: استان مازندران به لحاظ برخورداری از نقاط گردشگری و تفرجگاه ها از جمله استان های مسافرپذیر و مورد توجه کشور است.   همکاران انتظامی استان در کنار فعالیت های امنیتی و انتظامی تکیه‌گاهی برای سایر دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها از جمله بخش های اقتصادی، خدماتی، فرهنگی و … به شمار می‌روند و با عزم و اراده ای که در کارکنان این مجموعه وجود دارد هیچگونه خلاء مدیریتی در انتظامی استان وجود ندارد.

رضایی، استان مازندران را بستر مناسبی برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به لحاظ برخورداری از مردانی فهیم، ولایی و مقید به اصول و ارزش های انقلاب برشمرد و اظهارکرد: برخورد با هنجارشکنی ها یکی از مطالبات مردم این استان از پلیس است.

وی گردشگر پذیری، سرقت، حضور اتباع بیگانه و سلاح‌های غیر مجاز را به عنوان مهمترین دغدغه‌های مردم این استان عنوان کرد و گفت:‌اجرای ماموریت های پلیسی در این استان نیازمند کارهای ویژه‌ای است و خوشبختانه هیچ‌گونه مشکل امنیتی را شاهد نیستیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه اظهارات خود گفت: عدم تناسب مجازات ها با جرم ضمن بروز مشکلاتی برای دستگاه های قضائی و انتظامی باعث بروز نگرانی ها در مردم و آسیب به حقوق شهروندی شده که این امر نیازمند ورود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به این موضوع است.

وی به موضوع پایین بودن هزینه‌های جرم و معضلات و مشکلات ناشی از آن در حاکمیت و مدیریت کشور پرداخت و گفت: مردم در تعارضات برای حفظ حقوق شهروندی خود به قانون و قوانینی که توسط قوه مقننه مصوب می‌شود تکیه می‌کنند که این قوانین باید بازدارنده باشد.

رضایی در ادامه با بیان این که پلیس در هرجا بی قانونی و موضوعات خلاف قانون ببیند ورود خواهد کرد، افزود: پلیس هرجا که احساس کند امنیت مردم هدف قرار گرفته به تکلیف قانونی خود عمل کرده و بدون مماشات با آن برخورد خواهد کرد.

رضایی با اشاره به رعایت ۹۹ درصدی افراد با تذکر لسانی ماموران و گشت های امنیت اخلاقی در حوزه هنجارهای اجتماعی و عفاف و حجاب گفت: تنها یک درصد افراد در برابر قانون جری بوده که برابر قانون با آنان به صورت جدی برخورد خواهد شد و فراجا همواره مدافع حقوق شهروندی است و ملاک تنها کسب رضایت مردم و خدای متعال است.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی استفاده مردم استان از مواهب الهی را حق مسلم آنان برشمرد و با بیان این که برخورد با ناهنجاری ها از مطالبات جدی مردم است، اظهارکرد: پلیس هرجا و با هر کسی که بخواهد حقوق مردم را رعایت نکرده و هنجارشکنی کند به صورت جدی برخورد خواهد کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خاتمه با اشاره به برنامه های خوبی که توسط دستگاه های نظامی، انتظامی و قضائی در سطح استان در حال اجراست بر ضرورت حمایت همه جانبه مسئولان استانی از این طرح ها تاکید کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.