امشب؛ آخرین مهلت نام‌نویسی و انتخاب‌رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

امشب؛ آخرین مهلت نام‌نویسی و انتخاب‌رشته کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۶ هزار داوطلب در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۳ انتخاب رشته اند؛ تاکید کرد: مهلت نام نویسی امشب پایان می‌یابد و دیگر تمدید نمی‌شود.

علیرضا کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا اظهار کرد: ثبت‌نام و انتخاب رشته دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۳ از روز یکشنبه ۲۷ خرداد آغاز شد و پس از تمدید مهلت، داوطلبان تا ساعت ۲۴ امروز شنبه ۹ تیر فرصت دارند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور افزود: تاکنون بیش از ۳۶ هزار نفر برای پذیرش در این دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و همچنین اصلاحیه دفترچه در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش قابل دسترس است و متقاضیانی‌که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند، می‌توانند در این برنامه پذیرش ثبت‌نام کنند.

کریمیان درباره متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته‌های با آزمون این دانشگاه در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ثبت نام کنند و زمان انتخاب‌رشته برای رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی دانشگاه اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آن‌دسته از متقاضیانی‌که علاقه‌مند به پذیرش در رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هستند لازم است به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور یادآور شد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ برای آن‌دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آنها با آزمون است در روز جمعه ۲ شهریور ماه برگزار خواهد شد.