اقتصادی

افزایش ۱۵ درصدی پروازهای اربعین در فرودگاه امام خمینی (ره)

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: در بازه اربعین ۱۷۵۴ پرواز انجام دادیم که نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش داشته است.

سعید چلندری در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه، درباره آمار پروازهای اربعین از این فرودگاه بیان کرد: از ۲۷ مردادماه تا بامداد ۲۱ شهریور، ۱۷۵۴ پرواز انجام دادیم که نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش داشته و ۲۳۶ هزار و ۱۶۰ نفر به عتبات عازم شدند که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: بیش از ۹۵ درصد پروازها به فرودگاه نجف بوده است؛ اما هواپیماهای پهن‌پیکر ماهان در فرودگاه نجف نمی‌نشست و به بغداد می‌رفتند و پروازهای ایرلاین العراقیه و فلای‌بغداد هم عمدتا به فرودگاه بغداد می‌رفتند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه میانگین تاخیرات ۵۶ دقیقه بود، گفت: عمده تاخیرها، حدود ۶۰ درصد که به فرودگاه نجف برمی‌گشت که ترافیک سنگینی در آنجا بود و نمی‌توانستند به‌خوبی‌خدمت‌رسانی کنند؛ ۴۰ درصد هم نقص‌های فنی هواپیما و مسائل تکنیکال بود که اجتناب‌ناپذیر بودند؛ البته شرایط به قدری در فرودگاه امام مهیا بود که مردم در فرودگاه امام اذیت نمی‌شدند اما شرایط فرودگاه نجف طوری بود تاخیرها اذیت‌کننده بود.

چلندری خاطرنشان کرد: در طول این بازه اربعین بیش از ۱۶ هزار خودرو در پارکینگ فرودگاه به‌صورت رایگان حضور داشتند و تمام خدمات ما به زائران به صورت رایگان بود؛ هر روز چند ساعت خدمات فرودگاهی که بالاتر از سطح استانداردهای جهانی بود، در جهان بار مسافر را می‌گیرد و به ترانزیت می‌برند اما در فرودگاه امام علاوه بر اینکه این خدمات را به بهترین نحو انجام دادیم، همچنین از زائران پذیرایی شد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.