ورزشی

افت شناگران ایران در قهرمانی جهان انگلیس و ناکامی در کسب سهمیه پارالمپیک

رقابت‌های پاراشنای قهرمانی جهان در حالی در منچستر انگلیس به پایان رسید که شناگران ایران از کسب سهمیه پارالمپیک پاریس بازماندند.

علیرضا ایزدی در گفت‌وگو با سرگرمی برای همه، در ارزیابی‌اش از عملکرد شاهین ایزدیار و سینا ضیغمی‌نژاد در مسابقات پاراشنا قهرمانی جهان منچستر انگلیس اظهار کرد: این مسابقات چون یک سال قبل از پارالمپیک پاریس بود و در آن سهمیه نیز توزیع می‌شد، شناگران خوب دنیا در آن حضور داشتند و از سطح کیفی بالایی برخوردار بود. شناگران ما نیز که در کلاس S10 شرکت کرده بودند، در ۵۰ متر آزاد سینا ضیغمی‌نژاد دهم شد و شاهین ایزدیار در جایگاه سیزدهم قرار گرفت. در این ماده ضیغمی‌نژاد با ثبت رکورد ۲۶.۳ در رنکینگ اول آسیا شد و ایزدیار با ۲۶.۲۳ در جایگاه سوم آسیا قرار گرفت. ایزدیار همچنین در ۲۰۰ متر مختلط انفرادی نیز شرکت کرد و نفر پانزدهم این دوره از رقابت‌ها شد.

سرمربی تیم ملی پاراشنا تصریح کرد: با توجه به اینکه سه ماه به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین باقی مانده است، این تورنمنت فرصت خوبی برای شناگران ما بود تا با ارزیابی و محک خود برابر شناگران برتر دنیا، در شرایط بهتر و جدی‌تری خود را برای بازی‌های پاراآسیایی آماده کنند. حضور در چنین مسابقاتی فرصتی را برای ورزشکار و کادر فنی ایجاد می‌کند تا با بررسی نقاط ضعف و قوت شناگران به نتایج بهتری در بازی‌های پاراآسیایی دست پیدا کنیم.

ایزدی در پاسخ به این پرسش که با توجه به ناکامی شناگران ایران در کسب سهمیه پارالمپیک پاریس وضعیت شناگران ایران برای کسب سهمیه چگونه خواهد بود، گفت: هدف اصلی ما بازی‌های پاراآسیایی هانگژوی چین است که امید داریم در این بازی‌ها هم به مدال و هم سهمیه پارالمپیک پاریس دست پیدا کنیم.

شاهین ایزدیار و سینا ضیغمی‌نژاد در حالی در مسابقات قهرمانی جهان انگلیس در ۵۰ متر آزاد دهم و سیزدهم شدند و ایزدیار در ۲۰۰ متر مختلط انفرادی در جایگاه پانزدهم قرار گرفت که در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ لندن سینا ضیغمی‌نژاد در صدمتر قورباغه پنجم جهان و شاهین ایزدیار ششم جهان شده بودند.

همچنین محمدحسین کریمی تنها شناگر نابینا و کم‌بینا در مسابقات قهرمانی جهان منچستر انگلیس بود که در ۵۰ متر آزاد و صدمتر کرال پشت هفتم جهان شد و در ۱۰۰ متر قورباغه در جایگاه پنجم جهان قرار گرفت.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.