استان ها

افتتاح و کلنگ زنی ۱۹ پروژه حوزه سلامت چهارمحال و بختیاری در هفته دولت

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه استان چهارمحال وبختیاری، مهندس عبدالواحد رحیمی در تشریح این خبر با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: همزمان با هفته دولت، در حوزه بهداشت، درمان و سلامت استان چهارمحال و بختیاری ۱۶ پروژه افتتاح و۳ طرح نیز کلنگ زنی می شود.

وی افزود: در این هفته عملیات اجرایی احداث پایگاه اورژانس بین جاده ای ریگ در شهرستان مالخلیفه، تکمیل مرکز منتخب شبانه روزی سلامت بن و تکمیل مرکز منتخب شبانه روزی سلامت سامان آغاز می شود.

مهندس رحیمی اضافه کرد: برای اجرای این سه طرح، ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: در هفته دولت امسال ۷ خانه بهداشت شهری و روستایی در معموره شهرستان بروجن، بارده شهرسان بن، هرچگان شهرستان شهرکرد، یاورآباد و دورک عیدی وند در شهرستان کوهرنگ، پیران شهرستان لردگان و آبسرده شهرستان اردل افتتاح و مورد بهر برداری قرار می گیرد.

مهندس رحیمی با بیان اینکه در دولت سیزدهم تعداد دستگاه های MRI از ۱ به ۶ عدد افزایش یافته است افزود: در این هفته از سه دستگاه MRI در بیمارستان های فارسان وهاجرو کاشانی شهرکرد بهره برداری و وارد چرخه خدمات رسانی به بیماران در استان می شود.

وی ادامه داد: همچنین دستگاه سی تی آنژیو بیمارستان هاجر، دستگاه رادیولوژی هفشجان و رادیولوژی بازفت در شهرستان های شهرکرد و کوهرنگ همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مهندس رحیمی خاطرنشان کرد: ۸ واحد مسکن متخصصین بیمارستان بروجن، سالن ورزشی دانشکده علوم پزشکی بروجن و پایگاه اورژانس ۱۱۵ فرادنبه در شهرستان بروجن از دیگر پروژه های افتتاحی در هفته دولت امسال است.

وی یادآور شد: برای آماده سازی زیرساخت ها و افتتاح طرح های حوزه سلامت استان در هفته دولت امسال، بیش از ۵ هزار میلیارد ریال هزینه و اعتبار صرف شده است.

46