استان ها

اضافه شدن یک میلیون و ۷۰۰هزار بیمه شده جدید به بیمه شدگان تامین اجتماعی

سرگرمی برای همه/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: طی دو سال اخیر یک میلیون و ۷۰۰هزار نفر بیمه شده جدید به بیمه شدگان تامین اجتماعی اضافه شده است.

میرهاشم موسوی روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ در بازدید از فاز توسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج افزود: پروژه توسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج براساس زمانبندی پیش رفته است و مرحله اسکلت ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عقب افتادگی پروژه توسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج

وی اظهار کرد: براساس زمانبندی پروژه عقب افتادگی دارد که قرار شد تیمی برای بررسی بیشتر کارشناسی و با مستندات وضعیت این پروژه را ارزیابی کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: قولی که برای تحویل مرحله اسکلت هست را به سرانجام برسانیم و به مراحل بعدی پروژه برود تا مردم استان و یاسوج و جامعه هدف از ظرفیت این پروژه استفاده کنند.

موسوی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در این سفر بررسی کردیم اراضی دو هکتاری مرکز شهر یاسوج بود که مشکل و اختلاف حقوقی بین سازمان تامین اجتماعی و یک طرف دیگر داشت.

برطرف شدن مشکل حقوقی ۲ هکتار زمین مرکزی یاسوج

وی ادامه داد: هم اکنون طبق حکم دادگاه و قانون این مشکل برطرف شد بنا بر این شد که به فوریت طی چند ماه آینده در رابطه با این زمین تصمیم کلان و قطعی گرفته نمی شود و به مردم استان و شهر یاسوج اطلاع رسانی می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه تامین اجتماعی عنوان کرد: این زمین ظرفیت بسیار مناسبی برای استفاده از سرمایه‌گذاری، تجاری و ساخت و سازی دارد که می تواند منجر به اشتغال‌زایی نیز شود.

موسوی تصریح کرد: البته سرمایه گذاران دیگری هم داریم که در حوزه صندوق ها و مشابه ما متقاضی سرمایه گذاری در این زمین هستند.

وی اظهارکرد: یا سازمان تامین اجتماعی در زمین دوهکتاری مرکز شهر یاسوج سرمایه گذاری می کند و یا در صورتی که سرمایه گذاری پیدا شود که در راستای استفاده از ظرفیت این مجموعه برای اشتغال و توسعه سرمایه گذاری تجاری این زمین استفاده کند با همکاری آن مجموعه به سرانجام می رسانیم.

توسعه خدمات تخصصی در درمانگاه‌های تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در جمع خبرنگاران نیر گفت: یکی از رویکردهای مهمی که در دولت سیزدهم مورد توجه قرار گرفته، توسعه خدمات بویژه خدمات درمان در مناطق محروم نیازمند به این خدمات است.

وی افزود: از هدف های اصلی سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد را ارزیابی خدمات تامین اجتماعی در این استان بود و تمرکز روی رفع چالش‌های اساسی که در توسعه خدمات دنبال می کنیم.

موسوی اظهار کرد: در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد باید توسعه خدمات را داشته باشیم که توسعه و الحاق بیمارستان امام خمینی(ره) شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه با مشارکت وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی در سفر اول رئیس جمهور به این استان مصوب شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: منابع و سهم تامین اجتماعی برای آغاز عملیات این بیمارستان تهیه و تامین خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: توسعه خدمات تخصصی را در درمانگاه‌های زیرمجموعه تامین اجتماعی در شهرستان‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد را مورد توجه قرار خواهیم داد. همچنین تجهیزات مورد نیاز این استان در راستای تقویت خدمات تخصصی سلامت انجام می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این قرار شد که نیروی متخصص مورد نیاز از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان تهیه و تامین کند تا با این نیروها قرارداد بسته شود و توسعه خدمات بیشتر به بیمه شدگان و بازنشستگان ارائه دهیم.

میانگین ضریب نفوذ بیمه شده کشور ۵۳درصد لست

میرهاشم موسوی، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در جمع کارکنان تامین اجتماعی استان و شهر یاسوج افزود: طی سال گذشته بین ۶ تا ۸ میلیون نفر در کشور بیمه نشده وجود داشت که باید مولفه های جذب این تعداد را که یک ظرفیت برای تامین اجتماعی است را ضریب پشتیبانی و ورودی صندوق را افزایش دهیم.

وی افزود: طی دو سال یک میلیون و ۷۰۰هزار نفر بیمه شده جدید به بیمه شدگان تامین اجتماعی اضافه شده است.

موسوی در خصوص بکارگیری فرزندان پرسنل بازنشسته تامین اجتماعی در این سازمان اظهارکرد: ما بدمان نمی آید اما قوانین حاکمه و موضوعه داریم که استخدام نیرو تنها از طریق آزمون باید انجام شود و دستگاه‌های نظارتی اجازه نمی دهند.

به گزارش سرگرمی برای همه، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: یکی از مشکلات بزرگ استان کهگیلویه و بویراحمد ضریب نفوذ پایین بیمه شده نسبت به متوسط کشوری است که این متوسط ضریب نفوذ در سطح کشور ۵۳درصد است در حالی که در این استان حدود ۴۲ درصد است.

انتهای پیام