فرهنگ و هنر

استاد حرازی عمرش را وقف هنر کرده است/تشکیل انجمن صنفی هنر خوش‌نویسی یزد

سرگرمی برای همه/یزد آیین نکوداشت هنرمند پیشکوت خوشنویسی یزد استاد «محمود حرازی یزدی» شامگاه امشب با حضور دوست داران این هنر برگزار شد.

آیین نکوداشت هنرمند پیشکوت خوشنویسی یزد استاد «محمود حرازی» شامگاه روز گذشته (شنبه ۲۲مهر) در محل سالن اجتماعات هلال احمر استان و با حضور مسئولین استانی و جمعی از هنرمندان و اساتید این عرصه برگزار شد.

«احسان عابدی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم گفت: تلاش کردیم نگاه ویژه‌ای به هنرخوشنویسی داشته باشیم و در همین راستا نیز انجمن خوش‌نویسی استان را تشکیل دادیم.

وی افزود: در حال حاضر این انجمن شکل گرفته و به دنبال مکانی مناسب برای تشکیلات این انجمن هستیم. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطر نشان کرد: با اقداماتی که در این راستا انجام شده است، امیدوارم که آینده درخشانی برای این هنر در استان رقم زده شود.

«محمود رهبران» از اساتید به نام خوش نویسی نیز در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن هفته خوش نویسی به هنرمندان این عرصه گفت: امشب شاهد برگزاری آیین نکوداشت یکی از پیشکسوتان این عرصه هستیم، کسی که تمام عمر خود را وقف اعتلای نام خوشنویسی و آموزش پرورش فرزندان این دیار کرده است.

رهبران، مردمی بودن را یکی از صفات استاد حرازی زاده خواند و گفت: خدمات این هنرمند سرشناس در چند دهه گذشته در عرصه خوش نویسی قابل وصف نیست و نام این هنرمند پرتلاش با نام یزد پیوند خورده است.

در پایان این مراسم از مستند و پوستر «صدای قلم» که برگرفته از زندگی نامه این استاد فرهیخته وساخته «عماد عقلی» است، و همچنین از سردیس «محمد حرازی» که برگرفته از هنر «حمید قوی پنجه» است رونمایی شد.

به گزارش سرگرمی برای همه «محمود حرازی یزدی» استاد برجسته هنر خطاطی و خوشنویسی استان یزد که  در سال ۱۳۱۶ در شهر یزد دیده به جهان گشوده و تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را نیز در همین شهر سپری، و در کنار افتخاراتش از سال ۱۳۷۵ افتخار خادم بین‌الملل قرآن کریم را دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.