اخاذی مرد شیاد با جلب اعتماد زنان پس از مرگ مادرشان

ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ فردی را که با سوءاستفاده از احساسات زنانی که به تازگی مادر خود را از دست داده بود، اقدام به جلب اعتماد و اخاذی از آنان کرده بود، بازداشت کردند.

به گزارش سرگرمی برای همه، چندی پیش زنی به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و به کارآگاهان این پلیس اعلام کرد که از سوی مردی میانسال مورد سوءاستفاده و اخاذی قرار گرفته است. این زن در شرح ماجرایی که برایش رخ داده گفت: چند روز پس از مرگ مادرم با صفحه‌ای در اینستاگرام به نام «مادر» آشنا شدم. گرداننده این صفحه اقدام به انتشار محتوای احساسی در مورد مادران کرده و خود نیز ادعا کرده بود که مادرش را به تازگی از دست داده است. همین موضوع سبب نزدیکی بیشتر من با گرداننده این صفحه شده و به مرور ارتباط ما منجر به دیدار شد و پس از آن این فرد با جلب اعتماد، من را به منزلش دعوت کرد. پس از آن با نوشیدنی مسموم بیهوش شده و مدتی بعد این فرد با انتشار تصاویر نامناسبی از من درخواست که باید مبالغی را در اختیارش قرار دهم تا این تصاویر را منتشر نکند.

به دنبال این اظهارات تیمی ویژه از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و در جریان رسیدگی به این پرونده بر تعداد شکات نیز افزوده شد. در نهایت کارآگاهان با استفاده از فنون پلیسی موفق به شناسایی این فرد شده و پس از اخذ مجوز قضایی او را در محل زندگی‌اش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. متهم پس از انتقال به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی ابتدا تلاش داشت خود را بی گناه جلوه دهد اما پس از رویایی با شکات به جرم خود اعتراف کرد.

تاکنون پنج نفر از شکات این مرد، که به همین شیوه مورد اخاذی قرار گرفته بودند، شناسایی شده و بررسی کارآگاهان حاکی از آن است که متهم بیش از پنج میلیارد ریال وجه نقد و مقادیر طلا و جواهر را از این افراد اخاذی کرده است.

به گفته افسر پرونده این متهم، تحقیقات تکمیلی در خصوص این فرد همچنان ادامه دارد و اگر افرادی با این شیوه مورد سرقت و اخاذی واقع شده‌اند می‌توانند به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند.

یکی از شکات این فرد که زنی جوان بود در این خصوص به سرگرمی برای همه گفت: این مرد بارها به بهانه‌های مختلف از من پول گرفته و حتی چندبار با این بهانه که قصد دارد برای مادرش خیرات کند، مبالغی را از من دریافت کرده بود. او در ابتدای آشنایی جملات احساسی را درباره غم از دست دادن مادر بیان کرده و با این بهانه که با من هم درد است، اعتماد مرا به خود جلب کرد.

انتهای پیام