ورزشی

آغاز دور جدید اردوی تیم ملی بسکتبال با حضور ۱۵ بازیکن – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، ملی پوشان بسکتبال پنجشنبه گذشته با برگزاری دومین دیدار تدارکاتی برابر تیم ملی لبنان، به نخستین اردوی برون مرزی خود در مسیر آماده سازی جام جهانی پایان داده و به کشور بازگشتند.

آنها پس از دو روز استراحت، از فردا یکشنبه وارد دور جدید تمرینات آماده سازی می شوند.

به گفته آرش بهادرزاه مدیر اجرایی تیم ملی بسکتبال، قرار است این اردو با حضور ۱۵ بازیکن آغاز شود. این در حالی است هاکان دمیر برای تشکیل نخستین اردوی تیم ملی از ۲۷ بازیکن دعوت کرده بود.

تیم ملی بسکتبال از ۲۰ خرداد زیر نظر سرمربی ترکیه ای خود وارد اردوی آماده سازی برای حضور در جام جهانی شد. اردونشینان پس از یک ماه اردوی داخلی، ۲۵ تیر عازم ترکیه شدند تا اردوی تمرینی در شهر «مانیسا» داشته باشند. این اعزام با ۱۸ بازیکن انجام شد.

قرار بود این اردوی تمرینی با یک دیدار تدارکاتی برابر تیم ملی ترکیه همراه باشد اما در نهایت ملی پوشان بسکتبال بدون برگزاری این دیدار، از ترکیه راهی لبنان شدند. آنها در لبنان برگزارکننده دو دیدار برابر تیم ملی این کشور بودند و در هر دو دیدار متحمل شکست شدند.

دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بسکتبال برابر لبنان، چهارشنبه و پنجشنبه گذشته برگزار شد. این تیم بلافاصله پس از دیدار دوم به کشور بازگشت تا پیگیر اردوی تمرینی خود در تهران باشد.

تیم ملی بسکتبال برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۳ برگزار می شود. مرحله مقدماتی این رقابت ها ۳ تا ۱۹ شهریور به میزبانی مشترک اندونزی، ژاپن و فیلیپین برگزارمی شود. مانیل فیلیپین نیز میزبان مرحله نهایی جام جهانی است.

ملی پوشان بسکتبال ایران پس از پایان کار خود جام جهانی، آماده حضور در بازی های آسیایی می شوند که اول تا ۱۷ آنلاین در هانگژو چین برگزار خواهد شد.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.