حوادث

آزاد سازی ۱۷۰ هکتار اراضی ملی در ساری

سرگرمی برای همه/مازندران سردار حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مازندران از رفع تصرف و خلع ید در۱۷۰ هکتار زمین های منابع طبیعی حومه شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار ” حسن مفخمی شهرستانی” در تشریح این خبر گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در جنگل های روستای رودبارکلا و کلقوچال ساری که در قالب دامداری و مرتع انجام شده بوده با حکم قضائی تخریب شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: این تخریب طی حکم قضایی از اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ساری با حضور دستگاههای متولی از جمله اداره منابع طبیعی و سرجنگل بانی و با حضور ماموران پاسگاه هولار شهرستان ساری اقدام و آزاد سازی ۱۷۰ هکتار اراضی ملی صورت پذیرفت.

سردار مفخمی شهرستانی به شهروندان توصیه کرد، به جهت جلوگیری از تضییع حقوق و زیان های مالی قبل از هرگونه اقدام عمرانی نسبت به استعلام اصالت و کاربری ملک از ادارات مربوطه اقدام و پس از دریافت مجوزهای قانونی اقدام نمایند.

رمزگشایی از ۱۹فقره سرقت منزل در گلوگاه

جانشین انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق در حین سرقت و کشف ۱۹ فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در شهرستان گلوگاه خبر داد.

سردار”سید موسی حسینی” در تشریح این خبر اظهار کرد: درپی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در شهرستان گلوگاه، بررسی موضوع با هدف کشف سرقت و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی شهرستان گلوگاه با بررسی میدانی و انجام اقدامات فنی و پلیسی، یک سارق را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در حین سرقت دستگیر کردند.

جانشین انتظامی استان مازندران تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس به ۱۹ فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در شهرستان گلوگاه اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

سردار حسینی به شهروندان توصیه کرد: تا در زمان ترک منزل اقدامات ایمنی و پیشگیری از سرقت را رعایت کنند چرا که هرگونه اقدام پیشگیرانه می تواند منزل شما را از آماج جرم سرقت خارج نماید.

احتکار لوازم خانگی میلیاردی در میاندورود

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود از کشف یک محموله احتکاری شامل انواع لوازم خانگی در آن شهرستان به ارزش ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ “مجتبی راست خدیو” در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با احتکار کالاهای اساسی، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی طی رصد اطلاعاتی، از وجود یک انبار احتکار لوازم خانگی در شهرستان مطلع شدند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی با انجام کارهای اطلاعاتی، موفق به شناسایی انبار محل احتکار در یکی از نقاط شهرستان شده و پس از هماهنگی قضائی با همراهی کارشناسان اداره صمت بازرسی های لازم را به عمل آوردند.

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود تصریح کرد: در بازرسی از انبار ۲ هزار و ۷۶۴ دستگاه انواع لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی، تلویزیون و یخچال کشف شد که تخلف تعداد ۲۷۲ دستگاه از آن به علت نصب برچسب تغییر قیمت جدید و نیز امحاء و دستکاری برچسب سریال و قیمت قدیم(گرانفروشی) محرز شد.

وی ارزش محموله احتکاری کشف شده را طبق نظر کارشناسان ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ راست خدیو با تأکید بر جدیت پلیس در اجرای منظم و مستمر طرح های پیشگیرانه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز در قالب احتکار و یا تهیه و توزیع کالای قاچاق توسط افراد سود جو، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش داده تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان و محتکران اقدام شود.

کشف ۵۰ تن چوب قاچاق در تنکابن

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف ۵۰ تن چوب قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال و دستگیری ۲ متهم در شهرستان تنکابن خبر داد.

سرهنگ “محمد محمدپور” در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و محله محور، کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران در اجرای طرح، اخباری مبنی بر اینکه افرادی نسبت به قطع اشجار جنگلی در شهرستان تنکابن، بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: قاچاقچیان چوب به صورت شبانه نسبت به قطع درختان جنگلی اقدام و پس از انتقال و دپو آن، چوب آلات را در ساعت های مختلف به باغهای اطراف و کارگاهایی که از قبل در نظر گرفته شده انتقال و پس از آن نسبت به قاچاق آن به استان های همجوار اقدام می کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی قضائی، در بازرسی از محل ها و خودرو های حامل چوب آلات جنگلی قاچاق، میزان۵۰ تن چوب قاچاق را کشف کردند که برابر نظر کارشناسان مربوطه ارزش ریالی آن بالغ بر ۴ میلیاردریال برآورد شد.

سرهنگ محمدپور با اشاره به اینکه در اجرای این طرح، دو متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، تصریح کرد: متاسفانه قاچاق چوب از سطح جنگل های استان مازندران افزایش زیادی یافته و با جرائمی که از طریق مراجع ذیصلاح برای آنان در نظر گرفته می شود هیچگونه بازدارندگی لازم را برای تکرار عمل مجرمانه آنان نداشته و مجداً اقدام به قاچاق چوب می نمایند.

کشف ۱۰۰ کیلو سیم برق از مخفیگاه سارق در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از کشف ۱۰۰ کیلو سیم برق از مخفیگاه سارق در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “عبدالله حسن زاده” در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم هوایی برق وکابل صنعتی از شبکه های توزیع در این شهرستان، موضوع در دستورکار ماموران بخش دودانگه قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری با اشاره به اینکه ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی سارق سیم برق شدند، افزود: ماموران در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش بیش از ۱۰۰ کیلو سیم برق را کشف کردند.

وی همچنین، اظهار کرد: متهم در بازجویی های به عمل آمده به سرقت سیم برق در روستاهای این شهرستان اعتراف کرد که پس ازتشکیل پرونده قضایی، تحویل مرجع قضایی شد.

سرهنگ حسن زاده ر خاتمه از شهروندان خواست: هرگونه فعالیت مشکوک، به ویژه در زمینه سرقت، مواد مخدر، کالای قاچاق را به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ اعلام کنند.

کشف ۶ هزار و۸۰۰ نخ سیگار قاچاق

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف ۶ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار قاچاق در شهرستان تنکابن خبر داد.

سرهنگ “محمد محمدپور” در تشریح این خبر گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره در دستور کار مجموعه انتظامی قرار داشته و پلیس بر اساس قانون با این معضل اقتصادی برخورد می‌کند.

وی افزود: در راستای طرح مبارزه با عرضه کالاهای قاچاق بازدید از واحدهای صنفی ماموران این پلیس ۶ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش ریالی ۷۰میلیون ریال را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران تصریح کرد: سیگارهای کشف شده تحویل انبار اموال تملیکی استان و پرونده در این خصوص تشکیل و یک متهم به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شد.

سرهنگ محمدپور در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات پلیس در خصوص جلوگیری از ورود قاچاق و برخورد جدی با مجرمان این حوزه به صورت مستمر ادامه دارد و از شهروندان خواست اینگونه اخبار مربوط به قاچاق کالا و ارز را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.