علمی و پزشکیکسب و کار ایرانیان

سنگ شکن ضربه ای چیست؟

تفاوت بین سنگ شکن مخروطی و سنگ شکن ضربه ای چیست؟

سنگ شکن هیدروکن یا سنگ شکن ضربه ای؟ به طور کلی تفاوت های عمده ای بین سنگ شکن های ضربه ای (Impact Crushers) ، هم در شافت عمودی (VSI) و هم با شافت افقی (HSI) ، و با مخروط های مخروطی Cone ، نوع نیروی خرد کننده است. سنگ شکن های ضربه ای با برخورداری از ماده ای که بر جسم دیگری اثر می گذارد خرد می شوند. سنگ شکن های مخروطی در جایی که مواد با خرد کردن یا فشرده شدن بین دو سطح خردکننده خرد می شوند از خرد کردن فشرده سازی استفاده می کنند.

انتخاب نوع سنگ شکن و فرآیند خرد کردن برای هر کاربرد بستگی به سختی مواد و تراکم مواد ، اندازه خوراک ، اندازه محصول مورد نظر و نیازهای ظرفیت دارد. و همچنین هزینه های اولیه برای هر سنگ شکن و هزینه نگهداری هر سبک سنگ شکن. جهت خرید انواع سنگ شکن از جمله سنگ شکن کوبیت و ضربه ای و دریافت لیست قیمت با ما تماس بگیرید.

انواع کوبیت سنگ شکن | سنگ شکن فکی | سنگ شکن کوبیت 180

اصل ساخت و ساز و کار اصلی:

ضربه گیر افقی از یک قیف ، دو یا سه پیش بند ، یک روتور و میله های ضربه یا چکش تشکیل شده است. در اصل ، محصولات بزرگ در داخل قیف تغذیه می شوند و یا با چکش در تماس هستند یا میله های چرخان را به چرخش چرخان چرخانده و مواد را به قطعات کوچکتر خرد می کنند. از آنجا که مواد چکش بزرگتر توسط چکش ها تأثیر می گذارد ، با هر پیشانی که مجدداً دور آن را به چکش های چرخان برگرداند ، برای دور دیگری از ضربه تا زمانی که خارج از HSI خارج نشود ، تماس می گیرد.

Impactors Shaft vertical شامل یک قیف خوراک ، یک لوله تغذیه ، یک روتور و یا یک طناب ثابت یا قفسه های سنگی است. در اصل ، مواد خوراکی از طریق لوله تغذیه به داخل روتور می ریزد ، که از طریق نیروی گریز از مرکز ، مواد را در برابر طناب های ثابت که از آلیاژهای فلزی کامپوزیت یا سنگ ها تشکیل شده است (از طریق نصب قفسه سنگی) پرتاب می کند. هنگامی که سنگ بر روی طناب یا قفسه های سنگ تأثیر می گذارد ، در امتداد خطوط تنش طبیعی خرد می شود و محصولی یکنواخت و مکعبی ایجاد می کند. مخروط سنگ شکن مخروطی از یک بوش کاسه ، یک مانتوی ، هر دو شافت اصلی و قاب ، فشرده سازی و یک بلبرینگ داخلی و بیرونی خارج از مرکز تشکیل شده است.

در اصل ، مواد را با فشردن مواد تا زمان شکسته شدن در اندازه کاهش می دهد. به طور خاص ، مواد بین یک قطعه در حال حرکت از فولاد ، مانتوی و یک قطعه فولادی ثابت ، آستر کاسه فشرده می شوند. اندازه محصول نهایی با تنظیم فاصله شکاف بسته بین دو عضو خردکننده در پایین تعیین می شود. به محض چرخش مخروط به طور بی سیم ، مواد خرد می شوند و از طریق محفظه خرد کردن کار می کنند ، تا زمانی که در انتهای دستگاه تخلیه شود.

ترکیب مواد برای فرآیند خرد کردن:

برای درک فرآیندهای خرد کردن مخروط و تأثیر ، باید از مواد خرد شده مطلع شوید ، که سنگ شکن بهینه برای نیازهای تجاری شما تعیین می کند. هنگام توجه به خرد کردن مواد ، باید به سایشی ، سختی ، چگالی ، مقدار جریمه و شکل ذرات تمام شده مورد نظر خود دقت کنید.

Impact Crushers برای خرد کردن مواد نرمتر ، متراکم تر و ساینده تر مانند سنگ آهک استفاده می شود. سنگ شکن ضربه ای به دلیل فرآیند قابل توجه بودن ، محصولاتی با تولید یکنواخت مکعبی تولید می کند که برای تولید آسفالت گرم مطلوب است. بسته به نوع کاربرد ، سنگ شکن های ضربه ای می توانند هزینه سایش بالاتر ، نگهداری بیشتری داشته باشند و جریمه بیشتری نیز تولید کنند. سنگ شکن های ضربه ای بسته به نیاز به اندازه محصول نهایی تولیدکننده ، ممکن است به عنوان سنگ شکن اولیه یا ثانویه استفاده شوند.

این سنگ شکن ها در طرح های ثابت ، آهنگ و تلفن همراه در دسترس هستند. یکی دیگر از مصارف صنعت ، سرباره ، به طور خاص سرباره کوره های انفجاری است که نسبت به سرباره کوره های فلزی ساینده تر است و در صورت پردازش از طریق سنگ شکن ضربه ای می توان آن را تجزیه کرد. Cone Crushers در درجه اول برای خرد کردن مواد سخت تر ، ساینده تر و متراکم مانند گرانیت استفاده می شود که در صنایع ساختمانی ، شیمیایی ، متالورژی و سیلیکات مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ شکن های مخروطی را می توان در حالت اولیه ، ثانویه و سوم استفاده کرد. این سنگ شکن ها در طرح های ثابت ، آهنگ و تلفن همراه در دسترس هستند. سنگ شکن های مخروطی نیز در صنعت سرباره کوره های فلزی استفاده می شود که یک ساینده بسیار ساینده تر از کوره های انفجاری است.

هزینه های کل:

سنگ شکن های ضربه ای ، در ابتدا ، ارزان تر از سنگ شکن های مخروطی هستند. اگرچه سنگ شکن های مخروطی از جلو گران تر هستند ، اما به نگهداری بسیار کمتری نسبت به سنگ شکن های ضربه ای نیاز دارند. بیشتر هزینه های تعمیر و نگهداری سنگ شکن ضربه ای ناشی از سایش در میله های ضربه و پیش بند است که در صورت خرد کردن مواد بسیار ساینده ، ممکن است از هزینه اولیه سنگ شکن مخروطی پیشی بگیرد. همانطور که قبلاً گفته شد ، تولیدکنندگان برای انتخاب سنگ شکن مطلوب ، باید نیازهای صنعت و مواد مورد نیاز خود را درک کنند.

 دستگاه سنگ شکن ضربه ای چیست ؟

یک دستگاه همه کاره است که می تواند در هر مرحله از فرآیند خرد کردن استفاده شود. با این وجود ، ویژگی ها و قابلیت های مختلف این سنگ شکن ها به میزان قابل توجهی متفاوت است. بيشتر با استفاده از نيروی فشار برای خرد کردن مواد، عمليات خرد کردن سنگ را انجام می دهد. ماده در درون محفظه ای در داخل دستگاه قرار می گيرد.

در انتها يا طرفين دستگاه سوراخ هايی به اندازه های متفاوت و دلخواه وجود دارد که برای خروج تکه های کوچکتر و پودر سنگ  تعبيه شده است. بر اساس نوع خرد کردن مواد و به طور کلي به دو دسته‌ي افقی و عمودی تقسيم می گردد.

انواع مختلف برای خرد کردن مواد به اندازه های کوچکتر از اصل ضربه استفاده می کنند، اما ویژگی ها، ظرفیت ها و کاربردهای آنان با یکدیگر فاصله زيادي دارد و اين موضوع سبب گسترش دامنه کاربرد آن ها می گردد. این سنگ شکن ها ممکن است در معرض سایش و هزینه های عملیاتی بالا و متقبل هزينه های بيشتری شوند.

کاربرد سنگ شکن ضربه ای

سنگ شکن های ضربه ای با توجه به نیاز اندازه محصول نهایی تولید کننده ممکن است به عنوان سنگ شکن اولیه، ثانویه یا سوم مورد استفاده قرار گیرند. این سنگ شکن ها در پیکربندی های ثابت و يا قابل حمل برای رفع هرگونه تقاضا برای هر یک از صنایع موجود می باشند و یکی از ضروری ترین لوازم سنگ شکن به شمار می روند. اگرچه سنگ شکن های ضربه ای به طور کلی هزینه عملیاتی بالاتری نسبت به ساير انواع سنگ شکن دارند. هنگامی که مصرف کننده تمایل دارد تکه ها به شکل یکنواخت تری (مکعب مانند) تولید شوند، استفاده از این مدلمطلوب است. هم چنين  ریزدانه های بیشتری برای تولید کنندگان آسفالت گرم تولید می کند.

سنگ شکن ضربه ای افقی

افقی از یک قیف ، دو یا سه پیش بند (پرده) ، یک روتور و چکش (میله های دمنده) تشکیل شده است. در اصل ، محصولات بزرگ در قیف تغذیه می شوند يعنی در جایی که با چکش های روی روتور در حال چرخش تماس پيدا می کنند و مواد را به قطعات کوچکتر خرد می کند. وقتی مواد بزرگتر تحت اثر ضربه چکش ها قرار می گیرند، با هر پیش بند تماس پيدا کرده و آن را دوباره به چکش های چرخان منتقل می کنند تا دور دیگری از ضربه صورت پذيرد. اين فرايند تا زمان تخلیه از دستگاه افقی ادامه می يابد.

عملکرد سنگ‌ شکن افقی

 درجه بندی های افقی توسط سرعت روتور کنترل می شود. هرچه سرعت خروجی بيشتر باشد، خروجی دقیق تر می باشد. تنظیمات شکاف پیش بند به اين صورت است که هرچه فاصله کمتر باشد، درجه بندی دقیق تر می شود. تعداد چکش ها بستگی به سرعت سنگ شکن دارد. ساختار روتور می تواند به صورت سرامیک باز یا جامد، ریخته گری یا ساخته شده باشد.

 در صورت استفاده از ضربه در جايگاه اولیه ، یک روتور جامد بزرگ به دلیل اینرسی زیادی که برای عمل تکه تکه کردن بهینه و پشتیبانی از بخش جامد برای چکش ها دارد، توصیه می شود. استفاده از اين روتور منجر به افزايش طول عمر و هزینه های کمتر می شود. اگر ضربه در موقعیت دوم یا سوم باشد، در این صورت روتورهای سبک به شکل باز کارآمدی بيشتری دارند و پیش بندهای آویزان با جاذبه سنگین عملکرد پایدارتری را هنگام خرد کردن سنگدانه ها یا بازیافت محصولات آسفالت ارائه می دهند.

چکش ها قسمت مهمی در فرايند خرد کردن با افقی هستند. ترکیب فلزی چکشها بسیار مهم است. انتخاب نوار اشتباه برای عمليات ممکن است باعث کاهش تولید و افزایش هزینه های تعمیر / تعویض شود. چکش ها را می توان از آلیاژ ترکیبی منگنز ، کروم کم ، کروم بالا و سرامیک کروم بالا تهیه کرد. در ادامه بهترين ترکيب برای ساخت هر چکش امده است.

کروم به مقدار زياد : آسفالت ، مواد ساینده بسیار ، اندازه خوراک کمتر

کروم به مقدار متوسط: بیشتر آلاینده های فولادی ، برخی از آسفالت ، اندازه خوراک بزرگتر

کروم به مقدار کم: بتن ، تخریب ، سنگ دانه ها ، آلاینده های سنگین فولادی ، برای تغذيه بسیار بزرگ

منگنز : مواد ساینده ، آسفالت ، بتن ، سنگ دانه های سبک ، برخی از آلاینده های فولادی یا میلگرد ، اندازه تغذيه بزرگتر

سنگ‌ شکن عمودی

عمودی از یک قیف تغذيه، لوله تغذیه، یک روتور و یا سندان ثابت یا قفسه های سنگی تشکیل شده است. اساساً ، مواد از طریق لوله تغذیه به داخل روتور می ریزند. سپس به دليل وجود نیروی گریز از مرکز، مواد را به لبه های ساکن ساخته شده از آلیاژهای فلز کامپوزیت یا قفسه های سنگ پرتاب می شوند. وقتی این تکه سنگ ها به سندان ها یا قفسه های سنگ برخورد می کند، در امتداد خطوط تنش طبیعی خرد می شوند و یک محصول مکعبی شکل یکنواخت ایجاد می کنند. این روش از نظر عملياتی هم اقتصادی است و هم کار ساده ای است. عمودی بهترین عملکرد را در تولید ابعاد بسيار کوچک دارد. زیرا تنها نوع سنگ شکنی است که برای تولید محصول کوچکتر از قسمت تخلیه بسته نمی شود. همچنین محدوديت اندازه تغذیه توسط پیکربندی های لوله تغذیه و جدول اعمال می شوند.

عملکرد سنگ‌ شکن عمودی

این یکنواخت ترین شکل مکعبی را برای محصولات نهایی تولید می کند. اين يکنواختی به دلیل توانایی اين نوع سنگ‌شکن ضربه ای در ثابت و يکنواخت تجزیه کردن سنگدانه ها از طریق ضربه زدن می باشد. عمليات ضربه زدن را می توان با چکش های متحرک سریع همانطور که در افقی دیده می شود یا با پرتاب شدن به سمت یک سندان یا دیوار سنگی نيز انجام داد.