عمومیکسب و کار ایرانیان

انواع فونداسیون پایه چراغ پارکی

تعریف پایه چراغ پارکی و فرایند تولید آن

روشنایی در معابر و پارک ها چگونه حاصل می شود؟ پایه چراغ پارکی یا چمنی چیست؟ از زمان پیدایش اولین لامپ های صنعتی تا به امروز روشنایی نعمت جدایی ناپذیر زندگی بشر شده است. اما موضوعی که شاید کمتر توجه را به خود جلب کرده باشد انتقال جریان الکتریسیته به مقصد می باشد. برای این منظور پایه چراغ خیابانی مختلف در مسیری از نیروگاه ها تا مصرف کننده تعبیه می شوند. این پایه ها در ادوار مختلف و اقلیم های مختلف جنس های متنوعی دارند که معمولا پایه چوبی، پایه بتنی، پایه فولادی بیشترین مصرف را دارند.

شرکت آی تک در زمینه تولید فونداسیون پیش ساخته؛ تیر برق بتن و انواع پایه چراغ فلزی، تولیداتی در سطح کشور دارد. پایه چراغ پارکی یا پایه چراغ چمنی یکی از محصولات آی تک است که بر اساس سفارش مشتری در طرح های مختلف و جنس های متفاوت تولید می شود. در ادامه با تعریف پایه چراغ پارکی و فرایند تولید آن آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

پایه بتنی چراغ پارکی‬‎ | دتایل فونداسیون پایه روشنایی‬‎ | دیتیل پایه چراغ‬‎

پایه چراغ پارکی چیست؟

پایه هایی که عموما از جنس لوله فولاد بوده که در طرح های مختلف تولید می شود. گاها برای زیبایی بیشتر از برش های ورق فولاد نیز در آن استفاده می شود. این پایه های روشنایی را اصطلاحا پایه چراغ پارکی یا پایه چراغ چمنی می نامیم. قطعا در پارک ها یا پیاده رو های شهرتان نمونه این پایه ها را مشاهده کرده اید که علاوه بر ایجاد روشنایی در مسیر جلوه های بصری بسیار جذابی بر روی فونداسیون آماده پایه چراغ ایجاد کرده است. این پایه ها در خانواده پایه چراغ دکوراتیو و پایه چراغ لوله ای قرار می گیرند. در ادامه، ضمن مرور بر فرایند طراحی و تولید به نکات مهم در تولید این محصول می پردازیم با ما همراه باشید.

چراغ پارکس4کلاسیک-بیس

پایه چراغ پارکی2–چشمه

پایه چراغ پارکس 3–کمان

پارامترهای مهم در تولید پایه چراغ پارکی

    ارتفاع:  2 – 4 متر

    مواد اولیه: لوله و ورق فولاد و پروفیل

    پوشش: رنگ پودری الکترواستاتیکی – رنگ های آلکیدی – گالوانیزه گرم

    قیمت: با توجه به ارتفاع، نوع پوشش متفاوت است. جهت دریافت قیمت پایه چراغ پارکی و ثبت سفارش کلیک کنید.

پارامترهای زیادی در فرایند تولید و قیمت این محصول تاثیرگذار است که در ادامه به عمده این موارد اشاره شده است. اما موارد بالا مهمترین این پارامترها می باشد که بیان شد. برای آشنایی بیشتر با این موارد در ادامه با ما همراه باشید.

فرایند طراحی پایه های روشنایی

پس از دریافت سفارش مشتری واحد طراحی آی تک با استفاده از نرم افزارهای تخصصی از جمله اتوکد، pls pole، سالید و pronest اقدام به طراحی سفارش مشتری میکند و بر اساس طرح نهایی یک برآورد اولیه از وزن و قیمت احتمالی به مشتری ارائه می شود. ما در شرکت آی تک طرح های بسیار زیبا و جذابی برای پایه های روشنایی داریم، همچنین با توجه به نیاز مشتری امکان طراحی بر اساس سفارش مشتری را فراهم کردیم.

 از این رو، واحد طراحی شرکت آی تک با توجه به تجربه بالا و همچنین تنوع بسیار بالا در طرح و نقش این محصول، اعم از ساده و مدرن آماده مشاوره در زمینه طراحی این محصول می باشد. جهت دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش می توانید با آی تک تماس بگیرید و یا در اینستاگرام آی تک سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید. در ادامه به مراحل تولید پایه چراغ پارکی و معرفی دستگاه های لازم آن می پردازیم با ما همراه باشید.

فرایند تولید پایه چراغ پارکی

پروسه تولید محصولاتی مانند پایه چراغ لوله ای و دکوراتیو و پارکی تقریبا شبیه هم می باشند و همه این پایه های در واحد پایه چراغ فلزی آی تک تولید می شود. مراحل تولید شامل موارد زیر است:

  • برش لوله که بر اساس سفارش و طرحی که مشتری تعیین می کند با دستگاه اره نواری 325-350 میلیمتری انجام می شود.
  • جوشکاری اتصال که به منظور مونتاژ لوله ها یا ورق های از پیش برش خورده به یکدیگر با دستگاه روتیتور جوشکاری 2-10 اینچ انجام می شود
  • جوشکاری اتصال جهت اتصال کامل بخش های مختلف پایه چراغ و نصب متعلقات آن با دستگاه جوش میگ/مگ 500 آمپری انجام می شود.
  • سوراخکاری پایه جهت نصب متعلقات روی بدنه پایه با دستگاه دریل ستونی 40 میلیمتری انجام می شود.
  • برش بیس پلیت صفحه پایه که به منظور ایجاد اتصال پایه با فونداسیون پایه چراغ با دستگاه سی ان سی هواگاز – پلاسما 200*600 سانتیمتر ایجاد می شود.
  • سوراخ وسط بیس پلیت به منظور انتقال کابل ها از فونداسیون به پایه و با دستگاه سی ان سی هواگاز – پلاسما 200*600 سانتیمتر ایجاد می شود
  • پانچ بیس پلیت برای اتصال بولت های فونداسیون به پایه انجام می شود.
  • جوشکاری صفحه پلیت جهت اتصال صفحه با بدنه پایه با دستگاه جوش میگ/مگ 500 آمپری انجام می شود.
  • تابگیری پایه در صورت ایجاد انحنای پایه در طول فرایند تولید با دستگاه پرس c فریم هیدرولیک 100 تن ایجاد می شود.
  • گالوانیزاسیون و یا رنگ آمیزی پس از انجام مراحل فوق بر اساس سفارش مشتری پوشش گالوانیزه یا رنگ آمیزی انجام می شود

تمام مراحل فوق تحت نظر واحد کنترل کیفیت صورت می پذیرد تا محصول نهایی با بهترین کیفیت عرضه شود. در ادامه به نکاتی که در خصوص نصب پایه چراغ چمنی باید رعایت شود می پردازیم با ما همراه باشید.

نکات استفاده از پایه پارکی که باید بدانیم

پایه های روشنایی آی تک برای زیبایی پیاده رو ها، پارک ها، ویلاها و همچنین فضای سبز های کارخانه ها و شهرک ها استفاده می شوند. در استفاده از پایه چراغ پارکی باید به مکان نصب آن ها دقت داشت. مثلا از نظر فنی به علت وجود درختان در پارکها و بوستان‌ها، امکان استفاده از پایه‌های روشنایی خیلی بلند وجود ندارد. در این محیط ها باید از چراغ‌های پارکی با ارتفاع کمتر برای ایجاد حجم نور مناسب استفاده کرد.

این پایه ها به صورت یک طرفه، دو طرفه و چندطرفه در واحد پایه چراغ فلزی آی تک تولید می شوند. منظور از چند طرفه یعنی باید در بدنه پایه محل قرارگیری دستک ها یا سر چراغ ها تعبیه شده باشد. این محصول علاوه بر روشنایی پارکها، پیاده روهای دو طرفه ، جاده ها و راه ها با طرح های جذاب و متفاوتی که دارد باعث تزئین و افزایش زیبایی محیط نیز خواهد شد.

جمع بندی پایه چراغ پارکی

پایه چراغ پارکی را می توانیم از نظر جایگاه، محصولی مابین پایه چراغ لوله ای و پایه چراغ دکوراتیو دسته بندی کنیم، چرا که هم دارای زیبایی در طراحی است که تنها با استفاده از لوله های فولادی و ورق های فولادی و پروفیل تولید می شود. که در عین سادگی است و مانند پایه های دکوراتیو از کتیبه های چدنی یا آلومینیومی برای زیبایی استفاده نمی کند. و از طرفی هم سادگی در مواد اولیه پایه چراغ لوله ای را دارا می باشد. با این تفاوت که دارای پیچیدگی های طراحی است که منجر به ایجاد جلوه های بصری جذابی می شود. همچنین از نظر قیمت نیز در همین محدوده قرار می گیرد.

لذا پیشنهاد اقتصادی خوبی برای زیباسازی حیاط ویلا ها، شهرک سازی ها، فضای سبز و پارک ها و کارخانه ها می باشد. شرکت آی تک در تولید پایه های روشنایی چند دهه فعالیت دارد و تمام محصولات خود را مطابق استانداردهای شرکت توزیع برق تولید می کند. برای کسب راهنمایی و مشاوره می توانید با آی تک تماس بگیرید و یا سوالات خود را در اینستاگرام آی تک مطرح کنید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.