۱,۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آموزش و پروش قم تخصیص یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رضا مراد صحرایی در همایش تجلیل از معلمان نمونه استان قم، افزود: عدد قابل توجهی از این اعتبار برای اردوگاه ۱۵ خرداد این شهر است که حداقل ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: اردوگاه‌ها قالب‌های تربیتی فوق‌العاده‌ای هستند که بخشی از موقعیت‌های یادگیری را پوشش می‌دهند.

وی ادامه داد: اردوگاه‌ها میزبان اردوهای دانش‌آموزی خواهند بود و تابستان‌ها که عموماً تعطیل است به‌طورجدی فعال خواهند شد.

صحرایی با تاکید بر این‌که رفت‌وآمد زیاد به اردوگاه‌ها ضامن بهره‌برداری بیشتر از گروه‌ها و افزایش بهره‌وری است، ادامه داد: فاصله نزدیک بین اردوگاه ۱۵ خرداد و حرم حضرت معصومه (س) موقعیت تربیتی خوبی به دنبال دارد.

وی با اشاره به درصد بالای دانش آموزان در هنرستان‌های قم و تاکید بر تقویت هنرستان‌ها در این شهر، گفت: توسعه هنرستان‌ها، سیاست جدی وزارت آموزش‌وپرورش است؛ بیش از ۴۵ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم قم در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند

وی افزود: میانگین نمره دانش آموزان قم در امتحانات نهایی نیز از میانگین کشوری بالاتر است، با این‌که ممکن است امکانات کمتری نسبت به برخی استان‌ها داشته باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان این‌که برای افزایش سرانه فضای آموزشی در قم برنامه جدی داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۳۰ مدرسه در قم در حال ساخت است که اتفاق مهمی است.

به گفته وی، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، هفت هزار مدرسه و به‌طور متوسط روزانه هشت مدرسه در کشور افتتاح شده است؛ با این وجود در برخی شهرها و روستاها کمبود مدرسه داریم، زیرا مسائل جمعیتی خصوصاً زمانی مهاجرت داشته باشیم فراتر از پیش‌بینی‌ها پیش می‌رود.

صحرایی افزود: در ۲ سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار ردیف استخدامی گرفته شده است و امیدواریم بخشی از کمبود معلم در سطح کشور رفع شود.

وی بیان کرد: در نظامی زندگی می‌کنیم که برای دنیا حرف جدیدی دارد آموزش‌وپرورشی را دنبال می‌کنیم که می‌خواهد روی اصول اعتقادی خودش بایستد.

وی افزود: نظام تعلیم و تربیت اسلامی کشور در کار خود به توفیق‌های بالایی رسیده است.

وزیر آموزش‌وپرورش اضافه کرد: افرادی که کشور را از بسیاری از آسیب‌ها حفظ کرده‌اند، در همین کشور تحصیل کرده‌اند و از اصول همین سیستم تبعیت می‌کنند.

وی به مقام و جایگاه معلم اشاره و بیان کرد: زیرساخت سرافرازی کشور به دست معلم ساخته می‌شود؛ پرورش فضیلت‌های هر جامعه‌ای به دست معلمان اتفاق می‌افتد.

وی با بیان این‌که معلمی تنها شغلی است که کرامت و حفظ او جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد، افزود: گرامیداشت معلمان به گرامیداشت جامعه منتهی می‌شود؛ اگر معلم عزیز باشد جامعه عزیز می‌شود، اگر معلم شریف باشد شرافت جامعه حفظ می‌شود.

صحرایی افزود: رشد اجتماعی جامعه تابعی از نگرش، بینش و روش معلمان است.

در این آئین از معلمان نمونه استان قم تجلیل شد و در ابتدای این مراسم سالن همایش‌های شهدای آموزش و پرورش قم با ۳۶۲۹ زیر بنا ۴۰ میلیارد اعتبار با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.