گزارش حسابرسی سازمان ورزش شهرداری تهران تأیید شد

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل و یکمین جلسه شورا با بیان اینکه طبق گزارش حسابرس رسمی شورا، گزارش  سال ۱۴۰۰ مطلوب عنوان شده؛ گفت: در خصوص بند‌های مرتبط با وضعیت مالیات و بدهی‌های این سازمان، طبق قانون مالیات بر عملکرد سال ۱۳۹۷ بر اساس برگ تشخیص ابلاغی میزان ۷۱ میلیارد تومان مالیات مطالبه شده که همچنان پرونده اینم موضوع مفتوح است.

وی ادامه داد: در خصوص مالیات بر ارزش افزوده در خصوص سال‌های ۱۳۹۵  لغایت ۱۴۰۰ نیز مراتب بررسی انجام نشده است که باید موارد مورد بررسی قرار گرفته و گزارش آن به شورا ارسال شود.
 
مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران نیز در خصوصی برخی بند‌ها در تذکری عنوان کرد: شاهد هستیم که حقوق و مزایای مدیران شهرداری علی رغم صراحتی که در قانون وجود دارد؛ در سامانه شفافیت به ثبت نمی‌رسد و بعضاً احکام در آن درج می‌شود و تفاوت بسیار جدی در احکام و دریافتی‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: در بخش وضعیت اشتغال که در حسابرسی سال ۱۴۰۰ مورد بررسی واقع شده مبین این است که جدول سال ۹۹ در گزارش ۱۴۰۰ آمار‌ها کاملاً منطبق با هم و کپی شده است و بی دقتی در این این مجموعه مشهود است که باید این موضوع پیگیری و در گزارشات بعدی مورد اصلاح واقع شود.
 
ناصر امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل و یکمین جلسه شورا و در جریان بررسی گزارش حسابرسی سازمان ورزش شهرداری تهران برای سال‌های مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با بیان اینکه بخشی از بند‌های این گزارش به تصمیمات شهردار و شهرداری تهران برمی گردد، اظهار کرد: اساسنامه‌هایی که در شورا تصویب و در وزارت کشور تأیید می‌شود؛ باید توسط سازمان‌ها مورد توجه قرار بگیرد. در این سازمان عمل بر خلاف اساسنامه در چند بخش دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ساختار این سازمان ضعیف است و باید برای رفع مشکلات آن اقدام شود؛ خاطرنشان کرد: شهرداری تهران موظف است ظرف مدت یک ماه نسبت به تعیین تکلیف نهایی وضعیت عملکرد مالیات بر ارزش افزوده، رعایت اساسنامه، رفع زیان انباشته برای جلوگیری از انحلال سازمان، ارائه گزارش آخرین پیگیری‌ها برای رفع دعاوی حقوقی، تعیین تکلیف مطالبات و حساب‌های پرداختنی و اقلام راکد اقدام کند.
 
حسین اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه بخش‌هایی از تعیین تکلیف مالیاتی صورت گرفته است، تصریح کرد: ۱۴ مجموعه ورزشی زیر نظر سازمان نزدیک به یک سال و نیم تعیین تکلیف نشده بود که در این ایام دنبال شد.
وی ادامه داد: یک سری اقلام وارد انبار شده بود و، چون پذیرفته نشد عودت داده شد که اقلام با کیفیت بالاتری جایگزین شود.

در نهایت گزارش حسابرسی سازمان ورزش شهرداری تهران برای سال‌های مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفت و با حداکثر آراء موافق تأیید شد.

 انتهای پیام/