فرهنگ و هنر

گالری نقش قلم، میزبان نمایشگاه نقاشی‌

سرگرمی برای همه/اصفهان گذر فرهنگی چهارباغ عباسی و گالری نقش‌خانه‌اش میزبان تعداد ۵۰ اثر از مهسا الوندی است که با استفاده از تکنیک‌های رنگ و روغن، مداد رنگ، آبرنگ، قهوه و عسل خلق شده‌اند.

مهسا الوندی، هنرمند و برگزارکننده این نمایشگاه، به سرگرمی برای همه گفت: نمایشگاهی که در گالری نقش قلم برپاشده، اولین نمایشگاه انفرادی من است و در آن حدود ۵۰ نقاشی ارائه‌ شده که همگی آن‌ها را در مدت ۸ سال سابقه فعالیت هنریِ خود ترسیم کرده‌ام.

او با اشاره به اینکه به علت تعدد موضوعات حاضر در نمایشگاه، عنوان خاصی برای این نمایشگاه انتخاب نکرده‌ است، اظهار کرد: مادربزرگ، اسب‌های آزاد، گلدان فرانسوی، گل‌های رز قرمز، برخی از موضوعات آثار نمایش داده شده در نمایشگاه هستند.

این هنرمند جوان که پیش از این نیز در مسابقات نقاشی ایران و چین مقام چهارم را کسب کرده است، در خصوص تکنیک آثار ارائه شده در نمایشگاه خود بیان کرد: نقاشی‌های ارائه‌شده با استفاده از تکنیک‌های آبرنگ، قهوه و عسل، رنگ‌وروغن و مداد رنگ خلق‌شده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

الوندی اضافه کرد: ابعاد نقاشی‌های ارائه‌شده در این نمایشگاه، متنوع و به‌صورت مربع و مستطیل هستند، به‌طوری‌که کوچک‌ترین آثار با عرض ۲۸ سانتی‌متر و طول ۳۸ سانتی‌متر و بزرگ‌ترین آن‌ها با عرض ۸۰ سانتی‌متر و طول ۱۰۰ سانتی‌متر ترسیم‌ شده‌اند.

او با معرفی اساتیدی که سبک‌های مختلف نقاشی را نزد آنان آموخته استف اضافه کرد که آبرنگ را نزد استاد مهذب‌نیا و استاد اصلانی و تکنیک رنگ و روغن را نزد استاد هادی‌پور فرا گرفته است.

این بانوی هنرمند ادامه داد: زمینۀ مورد استفاده برای نقاشی‌های ارائه‌ شده در این نمایشگاه به این صورت است که آثار رنگ و روغن بر روی بوم کار شده‌اند و در مورد نقاشی‌های خلق شده با استفاده از تکنیک‌های آبرنگ و قهوه‌ و عسل نیز از مقوای با کیفیت و در خصوص آثار مدادرنگ نیز از مقوای جیر استفاده شده است.

به گزارش سرگرمی برای همه، علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه آثار هنری مهسا الوندی، می‌توانند تا ۱۴ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ بعدازظهر به گالری نقش قلم، واقع در اصفهان، گذر فرهنگی چهارباغ عباسی، طبقه زیرین سرای قزلباش، مراجعه کنند.

گالری نقش قلم، میزبان نمایشگاه نقاشی‌

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.