بین الملل

کودکان؛ قربانیان اصلی جنایت رژیم صهیونیستی در غزه

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد هشتمین روز خود شده است که شمار کودکان قربانی تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به سرعت درحال افزایش است و یک سازمان آمریکایی از شهادت ۶۱۴ کودک فلسطینی در جریان این حملات پرده برداشته است.

به گزارش سرگرمی برای همه، «سازمان دفاع از کودکان» مستقر در آمریکا صبح امروز (شنبه) اعلام کرد که تعداد کودکان فلسطینی که در حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیده‌اند به ۶۱۴ تن رسیده است و همچنان احتمال افزایش این تعداد وجود دارد.

طبق گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، این درحالی است که سازمان دفاع از کودکان شامگاه جمعه گزارش داده بود که حملات رژیم صهیونیستی به غزه منجر به شهادت ۵۸۳ کودک شده است و این تعداد نشان می‌دهد که یک سوم تلفات فلسطینی‌ها از زمان آغاز جنگ تا کنون را کودکان تشکیل می‌دهند.

اسکای نیوز در این باره گزارش داد: آمار جدید سازمان دفاع از کودکان حاکی از شهادت ۳۱ کودک در عرض چند ساعت است.

این سازمان اعلام کرده است: با توجه به اینکه اسرائیل مانع از دستیابی فلسطینیی‌ها در نوار محاصره شده غزه به غذا، آب، برق و تجهیزات پزشکی می‌شود، پیش‌بینی می‌شود این تلفات افزایش یابد.

در همین حال، «براد پارکر»، وکیل و مشاور سازمان دفاع از کودکان می‌گوید: «ضرب‌الاجل مقامات اسرائیل با حملات گسترده و سازمان‌دهی‌شده ارتش آن همراه بوده و این مساله نگرانی را نسبت به یک نسل‌کشی علیه ملت فلسطین ایجاد کرده است.

وی افزود: شدت حملات اسرائیل به حدی رسیده است که به نظر می‌رسد عمداً تعداد بیشتری از فلسطینی‌ها را در غزه می‌کشد و این حملات با سیاست‌های محاصره همه جانبه همراه شده است که هدف همه آنها نابودی زندگی و حیات در غزه است.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد هشتمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق پرجمعیت نوار غزه درحالی همچنان ادامه دارد که تعداد قربانیان به ۲۲۱۵ شهید و ۸۷۱۴ مجروح رسیده است.

وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد که میان شهدا ۷۲۴ کودک و ۴۵۸ زن وجود دارد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.