استان ها

کاهش ترافیک غرب تهران با بهره برداری از فاز یک بزرگراه شهید بروجردی

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه، مهدی پیرهادی در جلسه امروز شورای شهر تهران درباره بهره‌برداری از فاز اول بزرگراه شهید بروجردی و ترافیک منطقه ۱۸ گفت: رفع دغدغه‌هایی که از سال‌ها قبل برای شهروندان وجود دارد از مهمترین اهداف مدیریت شهری این دوره است.

وی با تأکید بر این موضوع که مدیریت شهری در این دوره تلاش می‌کند تا دغدغه‌های شهروندان در حوزه ترافیک و حمل و نقل را کاهش دهد، ادامه داد: افزایش بودجه حمل و نقل و تلاش برای انعقاد قرارداد و خرید اتوبوس و واگن مترو نیز در این راستا صورت گرفت.

پیرهادی با بیان اینکه قطعه یک بزرگراه شهید بروجردی در قالب مسیر‌های تندروی شمالی و جنوبی هر یک با سه خط عبوری و مسیر‌های کندروی شمالی و جنوبی هر یک با دو خط عبوری طراحی و اجرا شد، این موضوع را موجب افزایش رضایت مندی شهروندان عنوان کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با گشایش این قطعه از بزرگراه، مسیر ترافیکی تندرو‌ها از تقاطع بزرگراه آزادگان در سطح صفر آغاز شده و در محدوده ۴۵ متری کن به سطح منفی یک منتقل می‌شود و در ادامه قبل از بلوار الغدیر مجدداً به سطح صفر باز می‌گردد.

پیرهادی ادامه داد: جهت تکمیل رینگ شمالی جنوبی ناتمام شهر تهران در غرب پایتخت احداث سه پروژه شاخه غربی بزرگراه یادگار امام ادامه بلوار بهار و تقاطع‌های آن با بزرگراه فتح و بلوار زرند و بزرگراه شهید بروجردی الزامی است.

وی تاکید کرد: احداث بزرگراه شهید بروجردی علاوه بر تکمیل قطعه‌ای از این رینگ داخلی و امکان اتصال شمالی‌ترین نقطه تهران به فرودگاه امام خمینی (ره) در آینده سبب تسهیل دسترسی بزرگراه آزادگان و آزادراه تهران ساوه به بازار آهن، حذف تردد خودرو‌های سنگین از معابر منطقه ۱۸ و کاهش بار ترافیک در محلات پیرامونی خواهد شد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طول حدود چهار کیلومتری بزرگراه شهید بروجردی، تاکید کرد: جهت احداث این قطعه از بزرگراه شهید بروجردی ۸۲ معارض ملکی شناسایی و رفع شد که از این بین ۵ ملک درشت دانه و مابقی در ابعاد کوچکتر بود و اساسا با رفع این معارضین مجموعاً ۱۴۸ هزار متر مربع زمین برای اجرای این پروژه آزادسازی شد.

انتهای پیام/