چگونه ارز دیجیتال نات کوین را نقد کنیم

برای فروش نات کوین آماده هستید؟ توکن نات کوین (NOT) بالاخره آمد و معاملات آن در صرافی‌ها از روز ۱۶ مه (۲۷ اردیبهشت) آغاز شد. اگر می‌خواهید نات کوین‌های خود را بفروشید، این مقاله راهنمای شماست.

مراحل فروش نات کوین

فراموش نکنید که تنها مرجع برای برداشت و اطلاع‌رسانی‌های رسمی، ربات رسمی () و است. برای فروش نات کوین ، می‌توانید گام‌های زیر را طی کنید:

بیشتر بخوانید:

۱. کیف پول تون کوین نصب کنید

برای شروع کار یک کیف پول تون کوین روی گوشی یا کامپیوتر شخصی خود نصب کنید؛ چراکه برای برداشت نات کوین‌های خود به کیف پول تون کوین نیاز دارید. کیف پول خوب برای تون کوین کم نیست؛ اما یکی از بهترین گزینه‌ها، کیف پول تون‌ کیپر (TonKeeper) است.

تون کیپر، یک کیف پول غیرامانی و امن برای ذخیره‌سازی، ارسال و دریافت رمزارز تون کوین و سایر توکن‌های مبتنی بر بلاک چین TON است. این کیف پول توسط بنیاد تون توسعه یافته است. برای دانلود این کیف پول می‌توانید به سایت  مراجعه کنید.

۲. مقداری تون کوین برای کارمزدها نیاز است

برای اینکه بتوانید قیمت نات کوین‌ خود را برداشت یا منتقل کنید، ازآنجاکه نات کوین روی شبکه تون کوین پیاده‌سازی می‌شود، به مقدار کمی تون کوین نیاز دارید تا جابه‌جایی را انجام دهید.

با توجه به کارمزدهای پایین شبکه تون کوین، به کمتر از معادل یک دلار ارز دیجیتال تون کوین (TON) نیاز دارید. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است حداقل ۲ دلار تون داشته باشید.

برای خرید تون کوین، هم از و هم از می‌توانید استفاده کنید.

برای خرید سریع تون کوین می‌توانید از ویجت ارزدیجیتال هم استفاده کنید:

پس از خرید تون کوین از صرافی، حتماً آن را روی شبکه تون به کیف پولی که ساخته‌اید برداشت کنید.

۳. اتصال ربات نات کوین به کیف پول تون کوین برای برداشت نات کوین

فراموش نکنید که برای انتقال و برداشت نات کوین، به مقداری تون کوین (کمتر از ۲ دلار) در کیف پول خود احتیاج خواهید داشت تا کارمزد تراکنش‌ها را پوشش دهید.

۴. انتقال نات کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال و فروش

صرافی ایرانی هم بلافاصله و همزمان با دیگر صرافی‌ها پشتیبانی از معاملات نات کوین را آغاز کرد.

بنابراین، از حالا می‌توانید نات کوین‌های خود را به صرافی‌های ارز دیجیتالی که از نات کوین پشتیبانی می‌کنند، منتقل کنید و از طریق آن‌ها به فروش برسانید.

برای انتقال نات کوین فقط کافی است که از بخش واریز (Deposit) صرافی، آدرس دریافت کنید و از طریق کیف پول تون کوین خود، توکن‌های نات را به آدرس صرافی ارسال (Send) کنید.

آخرین آپدیت: توکن نات کوین در صرافی‌ها عرضه شد

نات کوین، ارز دیجیتالی که زمانی تنها از طریق یک بازی تلگرامی قابل دسترسی بود، اکنون وارد عرصه‌ای نوین شده است. با عرضه رسمی این توکن در بسیاری از صرافی‌های مطرح همچون بایننس، بای‌بیت، کوین‌لوکالی و بسیاری دیگر، دارندگان نات کوین حالا با انتخابی سرنوشت‌ساز روبه‌رو هستند. برخی ممکن است در پی سود کوتاه مدت، توکن‌های خود را با قیمت فعلی به فروش برسانند، در حالی که دیگران با چشم‌اندازی بلندمدت، بر حفظ و حتی افزایش دارایی خود در نات کوین مصمم باشند. این تصمیم، نه تنها متاثر از استراتژی شخصی، بلکه بر پایه درک عمیق از پتانسیل‌ها و ریسک‌های پیش روی این ارز دیجیتال اتخاذ خواهد شد.

عرضه توکن نات کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال، نقطه عطفی در تاریخچه این پروژه نوپا محسوب می‌شود. اکنون، سرنوشت نات کوین بیش از هر زمان دیگری در دستان جامعه کاربران و تیم توسعه‌دهنده آن قرار دارد. تعامل سازنده این دو رکن، در کنار تلاش برای گسترش کاربردها و اکوسیستم پیرامون نات کوین، می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت‌های چشمگیر این ارز دیجیتال در آینده باشد. با این حال، نباید از نوسانات و ریسک‌های ذاتی بازار ارزهای دیجیتال غافل شد. نات کوین هم‌اکنون در بازاری پر التهاب و غیرقابل پیش‌بینی قدم گذاشته است؛ بازاری که سرنوشت بسیاری از پروژه‌های نوظهور را رقم زده و چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.

سوالات متداول

قیمت نات کوین در زمان لیست چقدر خواهد بود؟

قیمت دقیق نات کوین نوسان زیادی دارد، اما در لحظه نگارش این راهنما هر ۱۰هزار نات کوین، حدود ۶۶ دلار معامله می‌شود.

چرا نات کوین‌هایم در ربات کم شده است؟

اگر چند میلیون نات کوین داشته‌اید و اکنون در ربات تعداد آن به چند هزار واحد رسیده است، جای نگرانی ندارد. در روز ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین)، پروژه نات کوین مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های تحول‌آفرین را در چارچوب فاز سوم توسعه خود . در صدر این تغییرات، کاهش ۳ رقم از ارزش توکن‌ها، کوپن‌ها و ارزهای درون‌بازی قرار دارد. به‌عنوان مثال، ۱۰ میلیون نات کوین معادل ۱۰,۰۰۰ توکن NOT شده‌ است و ۸۰ تریلیون سکه درون‌بازی به ۸۰ میلیارد توکن NOT تبدیل شده است.

آیا ممکن است ایرانی‌ها در برداشت نات کوین تحریم شوند؟

درحال‌حاضر بسیاری از افراد بدون مشکل نات کوین‌های خود را برداشت کرده‌اند و شما هم در صورتی که از صرافی‌ها و کیف پول‌های تحریم نشده استفاده کنید، می‌توانید به‌راحتی این کار را انجام دهید.