بین الملل

پذیرش ۴۱ پژوهشگر پسادکتری برای سال ۱۴۰۲ در دانشگاه محقق اردبیلی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد؛

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از پذیرش ۴۱ پژوهشگر پسادکتری برای سال ۱۴۰۲ در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، جبرائیل رزمجو از پذیرش نهایی پژوهشگران پسادکتری برای سال ۱۴۰۲ در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: در راستای جذب و حمایت از جوانان و نخبگان فارغ‌التحصیل مقطع دکتری، افزایش تولیدات علمی، بهبود و ارتقای جایگاه و حفظ مرجعیت علمی دانشگاه و کشور، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی پس از انتشار فراخوان پذیرش همکار پژوهشی پسادکتری، نسبت به بررسی پرونده‌‌های دانش ‌آموختگان علاقمند و داوطلب به همکاری، طی جلسات مختلف در دانشکده‌ ها و کمیته علمی تخصصی مستقر در معاونت پژوهش و فناوری اقدام کرد.

وی افزود: در این فراخوان از ۸۰ دانش‌آموخته مقطع دکتری در گروه‌های علوم اجتماعی، علوم تربیتی و روانشناسی، علوم کشاورزی، علوم پایه و فنی و مهندسی برای ۶۲ عنوان اولویت ‌دار پژوهشی اعلام شده، پس از بررسی مدارک داوطلبان در مجموع ۴۱ نفر به عنوان همکار پژوهشی پسادکتری انتخاب شدند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: ایجاد و گسترش دوره تحقیقاتی پسادکتری در راستای ماموریت کلی دانشگاه محقق اردبیلی به تکمیل تخصص‌های موردنیاز در عرصه‌های ملی و بین‌المللی کمک خواهـد کرد.

رزمجو با بیان اینکه این دوره‌ همچنین موجب تقویت ارتباط عمیق ­تر بین دانشگاه­، صنعت و مراکز تولیدی و گسترش تولید علم و فناوری، خواهد شد، خاطرنشان کرد: به همین منظور معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه با هدف توسعه پژوهش­‌های کیفی و کاربردی و بهره­‌گیری بیشتر از توانمندی‌های علمی و تخصصی دانش‌آموختگان دکتری در طرح‌های پژوهشی و فناورانه مأموریت‌گرا و کاربردی، اقدام به تهیه و اجرای دستورالعمل پذیرش همکاران پژوهشی پسادکتری کرده است.

وی تبیین کرد: پذیرفته‌شدگان حداکثر تا روز چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ می‌توانند به امور پژوهشی دانشگاه مراجعه کنند تا اقدامات لازم برای عقد قرارداد و انجام امور مربوطه انجام شود.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.