بین الملل

پاکستان خواستار «کمک‌های بشردوستانه فوری» برای غزه شد

پاکستان امروز (یکشنبه) با تاکید بر درخواست‌های فزاینده جهت ایجاد یک گذرگاه بشردوستانه برای غزه، خواستار ارائه «کمک‌های فوری» برای جلوگیری از یک بحران بزرگ انسانی شد.

به گزارش سرگرمی برای همه، «جلیل عباس جیلانی» سرپرست وزارت امور خارجه پاکستان طی یک جلسه توجیهی در اسلام‌آباد عنوان داشت: پاکستان برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه با مصر در تماس بوده است، اما تا همین لحظه اسرائیل برای این کار آمادگی نشان نمی‌دهد. اسرائیل از چند روز پیش نوار غزه را به شدت محاصره و آب، برق، غذا و تجهیزات پزشکی آن را قطع کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، سرپرست وزارت امور خارجه پاکستان ضمن آنکه رژیم صهیونیستی را به خاطر «کشتار فلسطینی‌ها» محکوم کرد، افزود که مردم غزه نیاز مبرم برای غذا، آب و دارو دارند و این واکنش فوری جامعه جهانی را می‌طلبد.

جلیل عباس جیلانی در ادامه خاطرنشان کرد: موضع پاکستان درباره فلسطین بسیار واضح است. درگیری کنونی نتیجه هفت دهه اشغال می‌باشد. از اسرائیل می‌خواهیم تا به قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل احترام بگذارد.

او در پایان تاکید کرد: راه‌حل دو کشوری تنها چاره برای این درگیری دیرینه می‌باشد.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد نهمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق پرجمعیت نوار غزه درحالی همچنان ادامه دارد که تعداد قربانیان به ۲۳۲۹ شهید و ۹۰۲۴ مجروح رسیده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.