عمومی

هندبال نوجوانان ایران از صعود به یکچهارم نهایی مسابقات جهانی بازماند

تیم هندبال نوجوانان ایران دیدار دوم خود در مرحله یک هشتم نهایی نتیجه را برابر آلمان واگذار کرد و از صعود به جمع ۸ تیم برتر بازماند.

هندبال نوجوانان ایران از صعود به یکچهارم نهایی مسابقات جهانی بازماندبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، تیم هندبال نوجوانان ایران در دومین دیدار خود از مرحله یک هشتم پایانی مسابقات قهرمانی جهان با قضاوت کوبل داوری آرژانتینی به مصاف آلمان، نایب قهرمان دوره قبل و تیم سوم اروپا رفت که این دیدار مهم و سرنوشت ساز با نتیجه ۲۵-۳۲ به سود آلمان به پایان رسید.

نوجوانان ایران نیمه نخست این بازی را با نتیجه ۹-۱۳ به حریف واگدار کردند و در نیمه دوم نیز آلمان توانست با نتیجه ۲۵-۳۲ برنده این دیدار شود.

تیم هندبال آلمان در دوره قبل با ۴ گل اختلاف مغلوب مصر در فینال شد و به نایب قهرمانی نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان رسید.

در دیگر دیدار گروه چهارم مرحله یک هشتم جزایر فارو توانست ۲۳-۴۱ عربستان را شکست دهد تا با این نتیجه تیم‌های جزایر فارو و آلمان به دور یک چهارم نهایی صعود کردند و عربستان و ایران نیز باید برای کسب رده‌های نهم تا شانزدهم با تیم‌های سوم و چهارم گروه دوم دیدار کنند.

تیم هندبال نوجوانان ایران که با دو شکست در رده چهارم گروه چهار ایستاد برای کسب رده‌های نهم تا شانزدهم ابتدا باید با تیم چهارم گروه دو که برزیل است، دیدار کند. 

دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان جهان از ۱۱ مرداد به میزبانی کرواسی آغاز شده و تا ۲۲ مرداد ادامه دارد.