هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به مناسبت فرارسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر پیامی صادر کرد. 

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

صلیب سرخ و هلال احمر نمادی از وجدان بیدار بشری و همزیستی مبتنی بر کرامت انسانی است که مسئولیت پذیری اجتماعی اتحاد همدلی و همکاری همه آحاد بشر را ورای عقاید ملیت و رنگها و نژاد برای یاری و خدمت رسانی به همنوعان در بحران‌ها و بلایای گوناگون طبیعی و غیر طبیعی فراهم میکند.

در آموزه‌های اسلامی ما که به احسان بخشندگی ، نوع دوستی و خدمت به مردم به ویژه در شرایط سخت و بحرانی بعنوان یک فضیلت اجتماعی مکرر سفارش شده ظرفیت و پشتوانه معنوی مهمی‌برای کمک و یاری به همنوعان فارغ از همه تمایزات، قومی مذهبی و نژادی وجود دارد.

در نظام حکمرانی جمهوری اسلامی ایران که خود برآمده از ارزش‌های والای اسلامی و انسانی است خدمت و دستگیری از مردم همواره در سرلوحه برنامه‌ها و تصمیم گیری‌ها قرار داشته و یکی از جلوه‌های زیبای آن تلاشگران سازمان مردم محور هلال احمر است.

این نهاد مردمی‌با مجاهدت فداکاری و اراده راسخ در خدمت رسانی به همنوع و گسترش صلح و آرامش و سلامتی در جامعه پیشرو بوده و در تمام عرصه‌ها بزنگاه‌های خطیر و بحران‌ها مایه امید ، رضایت و آرامش خاطر مصیبت دیدگان و مردم و صحنه ای برای نمایش اتحاد همدلی، ایثار و نوع دوستی ملت ایران اسلامی هستند.

علاوه بر صحنه‌های داخلی حضور داوطلبانه و خیرخواهانه این عزیزان در خارج از مرزهای جغرافیایی و امداد رسانی در رخدادها بحران‌ها و حوادث طبیعی، موجب گردیده تا این این نهاد مردمی و عام المنفعه در زمره پنج نیروی داوطلب برتر در جهان قرار بگیرد که برای مجموعه هلال احمر ما موجب افتخار است.

امسال روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر را در حالی گرامی میداریم که متاسفانه مردم مظلوم غزه در سخت ترین شرایط زندگی و عدم دسترسی به آب غذا دارو و امکانات اولیه درمانی و بهداشتی به سر می‌برند و با وجود اعلام آمادگی و اقدامات جمعیت هلال احمر کشورمان و سایر کشورهای جهان متاسفانه با کارشکنی رژیم صهیونیستی حتی سازمان صلیب سرخ هم از تهاجم این رژیم در امان نبوده و امکان امداد رسانی و ارائه خدمات لازم به مردم غزه داده نمی‌شود که مایه بسی تاسف است.

اینجانب با گرامیداشت روز هلال احمر فرصت را غنیمت شمرده و از این طریق بار دیگر مجامع جهانی و همه وجدان‌های بیدار را برای یاری به ملت مظلوم غزه و فراهم کردن زمینه‌های ارسال کمک‌های بشر دوستانه و کاهش آلام انسانی مردم ستمدیده غزه فرا میخوانم. در پایان با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر به همه تلاشگران و فعالان این عرصه از تلاش‌ها و خدمات موثر همه اعضای خانواده بزرگ هلال احمر کشور قدردانی نموده و سلامتی و توفیق روز افزون همه داوطلبان امدادگران کارکنان جوانان و فعالان حوزه‌های درمان و توانبخشی در این جمعیت را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/