استان ها

هفته بیست و هشتم لیگ برتر| نکونام به خاطراتش رسید، استقلال به جهنم وطنی/ پرسپولیس به دنبال عبور از ۲ استقلال!

هفته بیست و هشتم لیگ برتر| نکونام به خاطراتش رسید، استقلال به جهنم وطنی پرسپولیس به دنبال عبور از ۲ استقلال!

تیم‌های استقلال و پرسپولیس برای زنده نگه داشتن بخت قهرمانی چاره‌ای جز برتری بر نساجی مازندران و استقلال خوزستان ندارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۴۵ فردا در ورزشگاه‌های وطنی قائمشهر و آزادی تهران به دیدار نساجی مازندران و استقلال خوزستان خواهند رفت.با توجه به انتقال بازی ها به رز جمعه این دیدارها با چند رز تاخیر برگزار می شود.

نساجی مازندران – استقلال

آبی‌پوشان پایتخت با ۶۰ امتیاز صدرنشین هستند و در فاصله سه هفته تا پایان فصل نیاز مبرم به برتری در این بازی خارج از خانه دارند تا جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کنند. جواد نکونام در این بازی به غیر از محمدحسین مرادمند که هنوز صد در صد آماده نشده تمامی نفرات خود را در اختیار دارد و البته کوین یامگا و مهدی مهدی‌پور که پیش از این مشخص شده بود فصل را از دست داده‌اند غایبان تیمش هستند.

فاصله یک امتیازی با تیم دوم جدول بسیار شکننده است و اگر استقلال نتواند در این بازی خارج از خانه برنده شود احتمال آنکه پس از هفته‌ها صدر را از دست بدهد زیاد است. به همین دلیل آبی‌های پایتخت با تمام توان بازی خواهند کرد تا در این بازی هم پیروز شوند. این دیدار از طرفی برای جواد نکونام نیز مهم است زیرا سرمربی استقلال به شهری بر می گردد که موفق شد بعد از ۲۴ سال تیم ان را به لیگ برتر برگرداند و به نوعی با خاطراتش در ورزشگاه وطنی رو به رو خواهد شد.

نساجی مازندران در ۴ بازی اخیر خود ۹ امتیاز گرفته و با ۲۵ امتیاز در رتبه سیزدهم است. رتبه‌ای که با توجه به فاصله ۳ امتیازی با تیم پانزدهم جدول و منطقه سقوط امن نیست و بدون تردید ساکت الهامی از شاگردانش خواسته تا بهترین نمایش خود را ارائه کنند تا با کسب امتیاز از صدرنشین لیگ برتر، امید به بقا را افزایش دهند. مرصاد سیفی از این بازی محروم است و الهامی نمی‌تواند از این مدافع چپ استفاده کند اما محمود قائد رحمتی بعد از هفته ها به لیست این تیم بازگشته است. نساجی در این دیدار مثل بازی با پرسپولیس یک ورزشگاه جهنمی را مهیای بازی با استقلال خواهد کرد.

استقلال و نساجی تا به حال ۲۴ دیدار برابر هم برگزار کرده‌اند که ۱۲ بازی را آبی‌پوشان تهران برده‌اند، ۳ بازی با پیروزی نماینده مازندران تمام شده و ۹ دیدار با تساوی خاتمه پیدا کرده است.

پرسپولیس – استقلال خوزستان

سرخپوشان پایتخت با ۵۹ امتیاز در رده دوم هستند و در حالی صدرنشین لیگ برتر را تعقیب می‌کنند که تنها یک امتیاز کمتر از استقلال دارند. پرافتخارترین تیم لیگ برتر منتظر لغزش رقیب سنتی هستند تا به صدر بروند و در همین راستا باید برابر حریف خوزستانی برنده باشند تا صعودشان به صدر جدول در صورت توقف آبی‌پوشان پایتخت محقق شود.  

شاگردان اوسمار که با حمایت قاطع هواداران خود به میدان می‌روند در بازی رفت برابر آبی‌های خوزستان در حالی به تساوی ۲ بر ۲ رضایت دادند که آن بازی حواشی زیادی داشت، اما این بار شرایط متفاوت است و پرسپولیس که از ۱۲ بازی خود در نیم فصل دوم ۲۹ امتیاز گرفته و یک امتیاز کمتر از ۱۵ بازی نیم فصل اول به دست آورده، به دنبال آن است تا در نیم فصل دوم ۳۲ امتیازی شود. سعید صادقی که فصل برای او مانند مرتضی پورعلی گنجی و یاسین سلمانی به پایان رسیده از این بازی به فهرست غایبان قطعی پرسپولیس اضافه شده است.پرسپولیسی ها در بازی فردا چشم انتظار نتیجه قائمشهر هستند تا به نوعی در صورت لغزش رقیب اصلی با عبور از استقلال خوزستان به صدر جدول برسند.

استقلال خوزستان که با ۲۲ امتیاز در رده چهاردهم ایستاده در این بازی خارج از خانه نیاز به امتیاز دارد و سیروس پورموسوی به دنبال آن است تا همانند دور رفت سرخپوشان را متوقف کند. آبی‌های خوزستان در هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفته‌اند و اگر در این بازی هم بدون امتیاز از زمین خارج شوند در دو هفته پایانی شرایط بحرانی تری برای بقا در لیگ برتر خواهد داشت. عثمان اندونگ که در بازی قبلی استقلال خوزستان اخراج شد در این بازی محروم است و غایب مهم تیم پورموسوی است.  

تیم‌های استقلال خوزستان و پرسپولیس تا به حال ۱۱ بار مقابل هم صف‌آرایی کردند که سهم پرسپولیس ۶ پیروزی و سهم استقلال یک پیروزی بوده، ۴ بازی هم با تساوی خاتمه یافته است.