بین الملل

نگرانی و ترس ام‌آی‌۵ از قدرت چین

رئیس سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (MI۵) هشدار داد، این کشور شاهد افزایش «تلاش‌های خصمانه» برخی کشورهای قدرتمند مثل چین جهت سرقت اسرار فناوری است.

به گزارش سرگرمی برای همه، «کن مک‌کالوم» رئیس سازمان اطلاعات داخلی انگلیس گفت: برخی کشورها مثل چین اگر بتوانند برگ برنده‌ای را در حوزه فناوری‌های نوظهور سرقت کنند، قدرت این را خواهند داشت که تمام آینده ما را شکل بدهند.

او این اظهارات را در نشست کم‌سابقه ائتلاف اطلاعاتی «فایو آیز» مطرح کرد تا نگرانی‌ها را نسبت به تهدیدات امنیتی علیه غرب برانگیزد.

طبق گزارش روزنامه دیلی میل، این ائتلاف شامل آژانس‌های اطلاعاتی انگلیس، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند است و به دنبال جنگ‌جهانی دوم برای مقابله با تهدیدات اتحاد جماهیر شوروی شکل گرفت.

مک‌کالوم همچنین بیان کرد: امروز رهبران امنیتی فایو آیز به دعوت کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی با یکدیگر ملاقات کردند تا درباره نحوه مبارزه با تهدید ناشی از کشورهای «متخاصم» که به دنبال نفوذ به شرکت‌هایی هستند که در حوزه‌های کلیدی مانند هوش مصنوعی کار می‌کنند، گفت‌وگو کنند.

وی تاکید کرد: خطرات علیه فناوری‌های نوظهور بسیار بالاست. ما باید آگاه باشیم و تا قبل از اینکه دیر نشده، پاسخ دهیم.

ائتلاف «فایو آیز» (پنج چشم) برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات و هماهنگی تلاش‌های امنیتی در سال ۱۹۴۶ شکل گرفت و بر تهدیدات مختلفی از جمله تروریسم، امنیت سایبری، جرائم سازمان‌یافته و جاسوسی و مداخله متمرکز است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.