استان ها

نقش آفرینی قرآن کریم باید در زندگی افراد جامعه مشهود باشد

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه از سنندج، علی اصغر دریایی شامگاه شنبه در آیین افتتاح جشنواره ملی قرآنی مدهامتان که در اردوگاه سلیمان خاطر شهر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امروز روایتی که از کردستان هست روایتی متفاوت و زیبا و قشنگ از حضور آحادی مردمی در برنامه های فرهنگی و هنری است و این حضور مردم را در برنامه هایی از جمله مراسم «امت وحدت»، «تجمع دف نوازان» و «استقبال مردم از رییس جمهور در سنندج» دیدید.

وی افزود: باید در اربعین بدنبال ریشه حضور مردم این استان گشت چرا که کردستان دو سال است بعنوان محل تردد زائران اربعین حسینی است و در مواکب اربعین برادران شیعه و سنی در کنار هم به زوار حسینی خدمت می‌کنند و این بیانگر محبت کردستانی‌ها به اهل بیت(ع) است.

دریایی بیان کرد: ارادت مردم کردستان در اشعار بزرگان اهل سنت از جمله شیخ رضای طالبانی، امام شافعی و سایر بزرگان به وضوح دیده می شود و این مهم پیام بزرگ را به کشور مخابره می کند که وحدت کردستان یک راهبرد است نه یک تاکتیک.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با تقدیر از اعتماد ستاد کانون‌های مساجد کل کشور به استان کردستان که میزبانی این رویداد ملی را به شهر سنندج واگذار کردند، گفت: اداراتی از جمله آموزش و پرورش و ستاد کانون های مساجد استان کردستان نیز در برگزاری رویداد ملی مدهامتان تلاش و همکاری داشته اند که جای تقدیر دارد.
تربیت و خانواده دو مساله اولویت دار اداره کل ارشاد اسلامی در برنامه های فرهنگی

دریایی با اشاره به اینکه در کردستان سه مساله را در کردستان شناسایی کرده ایم که اگر پای این سه مساله باشیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، دو مساله از این مسایل استان را «تربیت» و «خانواده» خواند و خاطرنشان کرد: امروز تربیت حفاظ از کارهای زمین مانده است که مقام معظم رهبری نیز به آن تاکید ویژه داشته اند و باید به صورت جدی روی آن برنامه ریزی کنیم.

وی از تربیت مشاور و تربیت کنشگر به عنوان برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خبر داد و گفت: بزودی با کمک دانشگاهیان تربیت مشاور را برای خدمت به افراد جامعه خواهیم داشت و کنشگرانی را در حوزه های جمعیت و جوانی و عفاف و حجاب در استان شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: در کنار این برنامه های فرهنگی کار فعالیتهای قرآنی از جمله مسابقات مدهامتان را برای ایجاد رقابت قرآنیان در نهایت رفاقت در دستور کار قرار دادیم چرا که جوان امروز بیش از همه نیازمند یادگیری قرآن کریم هستند و قرآن کریم می تواند مانع تزلزل در اعتقادات باشد.

ایم مقام مسئول خواستار خارج شدن محجوریت قرآن کریم شد و گفت: باید قرآن کریم به زندگی ما برگردد و در زندگی نقش آفرینی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: امروز همه ما مدیون شهدا به ویژه شهدای کردستان هستیم و امروز اگر در امنیت زندگی میکنیم مدیون خون شهدایی هستیم که مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی اضافه کرد: امروز در شهر غزه شهر امام شافعی امنیتی نمی بینیم و در کوچه پس کوچه های غزه شاهد نسل کشی و کشتار مردم هستیم و هیچ امنیتی وجود ندارد بنابراین باید قدردان امنیت این مرز و بوم باشیم.

46