ورزشی

منتقد گل‌محمدی به جمع حامیانش پیوست!

آفتاب‌‌نیوز :

در شرایطی که پرسپولیس در نیم فصل دوم و با حضور اوسمار ویه‌را نتایج قابل قبولی گرفته و تنها یک امتیاز با صدر جدول فاصله دارد، برخی از پیشکسوتان پرسپولیس، از جمله مرتضی فنونی‌زاده، عملکرد سرخ‌ها را حاصل تلاش یحیی گل‌محمدی می‌دانند و معتقدند این تیم برای فصل آینده نیاز به یک سرمربی بزرگ دارد.

فنونی‌زاده درباره پیروزی پرسپولیس برابر نساجی گفت: ما در دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ هر موقع به قائمشهر می‌رفتم آقای پروین می‌گفت اینجا مساوی هم برای ما برد است. بچه‌ها فوتبال بسیار خوبی انجام دادند، به خصوص زمانی که ده نفره شدند. در فوتبال هم باید حالت هجومی داشته باشی و هم حالت دفاعی؛ در بازی با نساجی آقای اوسمار ۳۰ درصد و بچه‌ها ۷۰ درصد نشان دادند که در شرایط خاص هم می‌توانند نتیجه را حفظ کنند. دیدید که ما گل دوم را زمانی که ده نفره بودیم، زدیم. شاید اگر بیشتر حمله می‌کردیم، شاید بیشتر هم می‌زدیم، اما امکان داشت گل هم بخوریم.

او با اشاره به اخراج سروش ادامه داد: البته سروش نباید آن کار را انجام می‌داد. هفته گذشته هم امید عالیشاه به آن شکل اخراج شد. چون اواخر فصل است ما باید از تمام نیرو‌های خودمان به نحو احسن استفاده کنیم. البته آن‌هایی هم که جایگزین می‌شوند، دست کمی از بچه‌های اصلی ندارند.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص ادامه مسابقات لیگ عنوان کرد: الان چهار هفته مانده و بچه‌ها باید به همه بازی‌ها مثل فینال نگاه کنند. مدعی اول قهرمانی، تیم محبوب و همیشه قهرمان پرسپولیس است. این هفته دیدید که استقلال در لحظات پایانی داشت صدرنشینی را به پرسپولیس می‌داد، اما تلاش کردند و شرایط را تغییر دادند. این تلاش مضاعف به جذابیت این لیگ اضافه خواهد کرد. به شما قول می‌دهم یا مثل پارسال با یک امتیاز اختلاف قهرمان شود و یا با تفاضل گل.

فنونی‌زاده در مورد عملکرد اوسمار ویه‌را گفت: این تیم ثمره زحمات خود آقای گل‌محمدی و کادر ایشان بوده است. علاوه بر این ۴-۵ بازیکنی که به تیم اضافه شده‌اند، فوق‌العاده خوب بودند و هستند. عبدالکریم، اورونوف، عیسی و … آمده‌اند و البته امیدوارم از وجود سعید هم استفاده کنند، اما مطمئن باشید این ثمره تیم یحیی گل‌محمدی بوده.

وی با اشاره به عملکرد تیم عنوان کرد: نحوه بازی در زمانی که گل نزدیم فوق‌العاده است، اما به محض اینکه گل می‌زنیم، اوسمار می‌خواهد که تیم حالت دفاعی بگیرد. همانطور که دیدید در بعضی بازی‌ها موفق بودیم، اما در بیشتر بازی‌ها ناموفق بودیم و گل مساوی را خوردیم. در مجموع به نظرم باید ایشان تا آخر فصل بماند، اما حتی اگر تیم را هم قهرمان کرد، ما به یک سرمربی بزرگ نیاز داریم.