معلمی که به جای اندیشه‌ها، اندیشیدن را آموزش دهد تا ابد در تاریخ جاری است

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا با بیان اینکه خادمان عرصه انتظام و امنیت راه را برای حضور بی‌دغدغه معلمان و دانش آموزان در حوزه‌های آموزشی، هموار کرده‌اند، نوشت:‌ ایمان داریم معلمی که اندیشیدن را آموزش دهد و نه اندیشه‌ها را، تا ابد در تاریخ جاری و الهام بخش است و این آموزه‌ها وافکار پا به پای کودکان بالنده و جاودانه می‌شوند.

سردار سعید منتظرالمهدی، معاون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی فراجا در یادداشتی به مناسبت روز معلم نوشت:‌« معلمی، آغازی بی پایان است؛ بزرگان درست گفته‌اند که بهترینِ مردم، معلم می‌شوند؛ آموزگارانی انسان‌ساز و فرداپرداز. شناختی که از جاده علم و عقل عبور می‌کند؛ انسان را به سرزمین دانایی، رهنمون می‌سازد و این همان چیزی است که لازمه ساختن یک جامعه با نشاط و آگاه برای نیکو زیستن است. آموزگارانی که راه تعلیم و تربیت را هموار و جان تشنگان را به دریای معرفت، سیراب می‌کنند سزاوار ستایش و قدرشناسی هستند.»

در ادامه این یادداشت آمده است:‌« اول معلم خلقت، همان خداوندی است که در سوره عَلُق فرمود ” بخوان به نام پروردگارت، همان کس که به وسیله قلم آموخت” ؛ پس بدانیم که جایگاه والا و ارفعی دارند مدرسانِ نازنین ما. بلاشک، انعکاس ذهن پویا و خلاقِ معلمان است که در جامعه آینده ما متبلور می‌شود؛ معلمی که کردار و رفتارش مصداق درس‌ها و توصیه‌هایش باشد دانش آموزانی شایسته، شهروندانی مسئول و با اخلاق و مردمانی قانونمدار تحویل جامعه خواهد داد. معلمانِ عزیزمان، خالصانه آموختن را برای جوانه‌های زندگی معنا می‌کنند؛ دانش آموزانی که ریشه در نگاه معلمان گرانقدر این مرز و بوم دارند بی‌گمان ، میوه شیرین و ماندگارِ انسانیت خواهند داد.»

سخنگوی فراجا در ادامه نوشت: «پوشیده نیست هنگامی سپری پولادین در برابر کژی‌ها و کژکارکردی‌ها بنا می‌شود که شما مشعلدارانِ راستی و درستی، فضائل اخلاقی را بسط، جامعه‌ سلامت محور را ارتقاء داده و خِرد و اندیشه را غنی می‌سازید؛ آنگاه با اخلاق زیستن، بهروزی و شادابی در اجتماع نهادینه می‌شود. ما خادمان عرصه انتظام و امنیت راه را برای حضور بی‌دغدغه معلمان و دانش آموزان در حوزه‌های آموزشی، هموار کرده و ایمان داریم معلمی که اندیشیدن را آموزش دهد و نه اندیشه‌ها را، تا ابد در تاریخ جاری و الهام بخش است و این آموزه‌ها وافکار پا به پای کودکان بالنده و جاودانه می‌شوند.»

در پایان یادداشت منتظرالمهدی نیز خطاب به معلمان آمده است:‌ « تکریم و تعظیم بر شما که مهرتان از خورشید تابنده‌تر است؛ آنگونه که حقایق را از سایه برون آورده و متلالو کرده و امید را می‌پرورانید؛ عشق و ذوقتان به آینده‌سازان ایران زمین مانا و پاینده. مام وطن به داشتنِ نازنین معلمانی، چون شما که جوهر وجودتان با آنلاین سرشته شده و خود را وقف فرزندان این دیار کرده‌اید، می‌بالد.»

انتهای پیام