اجتماعی

مصرف شیر و لبنیات را در هوای آلوده فراموش نکنید

آلودگی محیط زیست می تواند ناشی از دخالت انسان یا پدیده های طبیعی باشد. آلودگی هوا مهم ترین عامل خطر برای بیماری های تنفسی، ریوی، آسم، پوست، چشم و سرطان است و به مرور زمان می تواند باعث آلزایمر و پارکینسون شود.

به گزارش سرگرمی برای همه، منبع آلودگی از حجم کم مانند خاکستر سیگار تا حجم زیاد مانند سوخت خودروها و فعالیت های صنعتی متغیر است. با گذشت زمان، این ذرات آلوده باعث بیماری های تنفسی، ریوی و سرطان می شوند. آلودگی محیط زیست با اکثر مرگ و میرها ارتباط مستقیم دارد.

بر این اساس متخصصان تغذیه مصرف روزانه شیر و لبنیات کم چرب را برای تمامی گروه های سنی به ویژه افراد در معرض خطر در کارخانه ها و معادن و همچنین در محیط های کاری پرتوزا توصیه می کنند. همانطور که می دانید در مکان های آلوده فلزات سنگین از جمله سرب وجود دارد که به راحتی از طریق تنفس به صورت سم وارد بدن می شود. شیر منبعی از پتاسیم، منیزیم، فسفر و کلسیم است و این ریزمغذی‌ها می‌توانند از پخش شدن فلزات سنگین مانند سرب در بدن و دفع از طریق ادرار و مدفوع جلوگیری کنند. همچنین مصرف شیر و فرآورده های آن باعث نرم شدن مخاط تنفسی می شود.

در زیرگروه شیر و فرآورده های لبنی هرم غذایی توضیح داده شده است:

گروه شیر و لبنیات. شامل شیر و فرآورده های شیری مانند ماست، پنیر، پنیر دلمه، بستنی و دوغ است. این گروه حاوی کلسیم، پروتئین، فسفر، ویتامین B12 و B2 و سایر مواد مغذی است و بهترین منبع کلسیم مورد نیاز برای رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها می باشد.

میزان مصرف روزانه توصیه شده لبنیات بین دو تا سه واحد است.

یک واحد از این گروه معادل یک فنجان شیر یا ماست کم چرب (کمتر از 2.5 درصد) یا 60-45 گرم پنیر معمولی است که معادل یک و نیم قوطی کبریت یا یک چهارم فنجان پنیر دلمه است. . یا دو فنجان دوغ یا یک و نیم فنجان بستنی پاستوریزه.

لازم به ذکر است که یک فنجان شیر 240 سی سی حاوی 102 کیلو کالری انرژی، 8 گرم پروتئین، 12 گرم کربوهیدرات، 13 گرم قند، 2 گرم چربی و حاوی منیزیم، پتاسیم، فسفر، کلسیم و ویتامین ها می باشد. D، B12 و B2.

انتهای پیام