حوادث

قتل شهروند افغانستانی توسط برادرش

آفتاب‌‌نیوز :

سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال اعلام وقوع یک فقره قتل در یکی از پارک‌های جنوب شهر تهران، رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان با حضور در محل و انجام تحقیقات اولیه، مشاهده کردند که آثار جراحت بر سر، سینه و دست چپ  مقتول برجای مانده است، موضوعی که نشان می‌داد احتمالا بین قاتل و مقتول درگیری رخ داده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان بلافاصله با تحقیقات از بستگان مقتول که از اتباع کشور افغانستان بودند، متوجه شدند که مقتول با بستگانش به قصد تفریح به یکی از پارک‌های جنوب شهر تهران رفته بود که ناگهان تلفنش زنگ خورده و پس از مدت کوتاهی با حالت عصبانی تلفن را قطع کرده است. در ادامه و بعد از مدتی برادر مقتول به همراه چند نفر به سمت وی حمله‌ور شده و مقتول را با ضربات چاقو و جسم سخت به قتل رساندند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه کارآگاهان در گام بعدی اقدام به شناسایی محل کار متهم اصلی پرونده کردند، گفت: در جریان شناسایی این محل، مشخص شد که متهم پس از وقوع این حادثه از محل کارش بدون تسویه حساب متواری شده است. در همین راستا کارآگاهان در گام بعدی با تحقیقات میدانی و اطلاعاتی موفق شدند مخفیگاه وی را شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات ضربتی او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند. 

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: متهم در جریان بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه جرم علیه خود شد، اما در ادامه با توجه به مستندات موجود به قتل برادرش معترف شد و گفت که در کشور افغانستان و در جریان برگزاری یک مسابقه فوتبال محلی با مقتول درگیری لفظی پیدا کرده و از او کینه به دل گرفته است. در ادامه پس از اینکه به ایران مهاجرت کردند، این درگیری دنباله‌دار شده است. به همین دلیل نیز در روز حادثه و پس از تماس تلفنی و درگیری با مقتول به سراغ او رفته و وی را با ضربات چاقو و جسم سخت به قتل رسانده است.

ولیپور گودرزی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده، گفت:‌ این فرد پس از تشکیل پرونده با عنوان قتل عمد و به منظور ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.