حوادث

قتل دوست قدیمی پس از مصرف شیشه

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که درپی مصرف روانگردان شیشه اقدام به قتل دوستش کرده بود، خبر داد.

به گزارش سرگرمی برای همه، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه هجدهم اسفند ماه سال گذشته، کشف جسد مرد جوانی در سرویس بهداشتی خانه‌اش در خیابان رضایی محله تهرانسر از سوی همسایه‌ها به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که درپی آن با دستور مقام قضایی، رسیدگی به موضوع به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی واگذار شد.

وی افزود: در همین راستا تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به محل حادثه رفته و با جسد مردی حدودا ۳۰ ساله‌ در سرویس بهداشتی مواجه شدند که براثر ضربه به سرش به قتل رسیده و بند کلاه هودی‌اش به دور گردنش پیچیده شده بود. کارآگاهان در بررسی‌های ابتدایی متوجه شدند که همسایه‌ها جسد مقتول را کشف کرده‌ و تردد مشکوک یک فرد ناشناس را در ساختمان دیده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ  با بیان اینکه تحقیقات در این خصوص ادامه داشت، گفت: همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با اقدامات ‌اطلاعاتی متوجه شوند، فرد ناشناسی که در ساختمان تردد داشته، دوست قدیمی مقتول بوده و از گذشته با او مراودات مالی داشته است که همین موضوع، شک تیم جنایی را برانگیخت.   آنان با بررسی‌های تخصصی متوجه شدند، مقتول به دلایل نامشخصی با دوست خود درگیر شده و در جریان این نزاع به قتل رسیده است.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جنایت، هویت متهم را شناسایی کردند، گفت: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه با اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهم در جنوب تهران شناسایی شد. در همین راستا کارآگاهان با دستور قضائی این فرد را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین گوشی سرقت شده از مقتول نیز در بازرسی از خانه متهم کشف و ضبط شد.

ولیپور گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: متهم در جریان تحقیقات با اظهارات ضد و نقیض قصد داشت تا مسیر پرونده را تغییر دهد، اما پس از مواجه با شواهد و مدارک موجود مبنی بر دست داشتن در این جنایت هولناک، به قتل دوست خود اعتراف کرد و گفت، با مقتول در خانه‌اش مشغول مصرف مواد مخدر شیشه بوده که ناگهان دوستش به قصد اینکه متهم را مورد آزار و اذیت قرار دهد به او حمله کرده است. متهم نیز در جریان این درگیری با یک سنگ بزرگ که در خانه بود به سر او ضربه‌ای وارد کرده و پس از جنایت، بند کلاه هودی مقتول را دور گردنش انداخته و جسد را به سرویس بهداشتی کشانده است.

به گفته رئیس پلیس آگاهی پایتخت با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.