فدراسیون به لیگ‌های پایین اهمیت نمی‌دهد/لیگ یک نیاز به نظارت دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، لیگ دسته اول فوتبال کشور در فصل ۱۴۰۲ به پایان رسید و تیم‌های خیبر خرم آباد و چادرملو اردکان توانستند جواز صعود به لیگ برتر را کسب کنند.

محسن بنگر بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس که در فصل گذشته لیگ دسته اول مدتی هدایت شهرداری آستارا را در اختیار داشت در خصوص کیفیت فنی این مسابقات به خبرنگار آنلاین گفت: در لیگ دسته اول چند تیم خوب مانند فجر سپاسی، خیبر خرم آباد و چادرملو اردکان حضور داشتند که برای موفقیت در لیگ هزینه کردند تا هفته آخر برای صعود مبارزه می‌کردند. اما دیگر تیم ها از روز اول فقط برای ماندن و سقوط نکردند تلاش کردند و به طور کلی در فصل گذشته تیم ها یا خیلی خوب و یا خیلی ضعیف بودند.

فدراسیون به لیگ‌های پایین اهمیت نمی‌دهد/لیگ یک نیاز به نظارت دارد

وی در خصوص امکانات سخت افزاری تیم های لیگ دسته اول گفت: تیم ها به لحاظ امکانات و تجهیزات ضعیف هستند و حتی ورزشگاه و چمن مناسبی ندارند. در تیم شهرداری آستارا، ما چند بازی را به دلیل نبودن زمین، بدون تمرین مسابقه دادیم. متاسفانه باید نظارت بیشتری به لیگ دسته اول شود. بازیکنان حاضر در لیگ یک و لیگ دو در سال های آینده قرار است در لیگ برتر حضور داشته باشند و باید توجه بیشتری به آنها شود.

بازیکن پیشین پرسپولیس در خصوص داوری های لیگ دسته اول گفت: در مدتی که من در لیگ دسته اول حضور داشتم داوری ها خوب بود و مشکل خاصی از این بابت مشاهده نکردم و داوران باتجربه ای در آن حضور داشتند.

محسن بنگر در ارتباط با پرونده های فساد در فوتبال گفت: من با مورد مشخصی مواجه نشدم اما قابل حس کردن بود. یک تیم در یک بازی ۵ گل می خورد و در یک بازی دیگر ۴ گل می زد و چیز خنده داری بود و انگار مسائل موجود در لیگ یک برای کسی اهمیتی نداشت. متاسفانه فدراسیون فوتبال برای لیگ های یک و دو اهمیتی قائل نیست و همین مساله باعث شده است که فوتبال ما روز به روز ضعیف تر شود.

وی در پایان در خصوص اینکه لیگ دسته اول با حضور ۱۸ تیم برگزار می شود گفت: تعداد تیم های لیگ یک زیاد نیست اما باید برای افزایش کیفیت مسابقات و نحوه برگزاری بازی ها تلاش بیشتری شود.