ورزشی

عربستان سخت ترین حریف ما در دور مقدماتی است

بازی‌های آسیایی هانگژو/ کاظمی: عربستان سخت ترین حریف ما در دور مقدماتی است

ارسلان کاظمی اعلام کرد: عربستان سخت‌ترین رقیب برای تیم ملی بسکتبال در دور مقدماتی است.

به گزارش خبرگزاری اعزامی سرگرمی برای همه، تیم ملی بسکتبال با ترکیب ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی، محمد ترابی، میثم میرزایی، محمد شهریان، امیر علی قلی‌زاده، سجادپذیرفته، متین  آقاجان‌پور، حسن  علی اکبری، سینا  واحدی، نوید  رضایی‌فر، پیتر گریگوریان به محل برگزاری بازیها آمده است. این تیم دیروز و امروز به مرور تمرینات تاکتیکی خود پرداخته تا از روز سه شنبه 4 مهرماه بازیهایش را با امارات آغاز کند.

ایران این بار با تجربه‌ای جدید به میدان می آید و خبری از ستاره هایی چون صمد نیکخواه بهرامی،حامد حدادی نیست و با کاپیتانی ارسلان کاظمی به میدان خواهد رفت. کاظمی در این باره می گوید: دیگر بازیکن کم تجربه نداریم. حتی سجاد پذیرفته هم در بازیهای باشگاهی غرب آسیا شرکت کرده و تجربه دیدار با این بازیکنان را دارد. سینا واحدی در المپیک بازی کرده و پیتر گریگوریان تجربه بازی در میادین بزرگی چون جام جهانی جوانان و بزرگسالان دارد و در کل جوانانی داریم که به خوبی می توانند به ما کمک کنند.

کاپیتان تیم ملی به حریفان ایران در دور مقدماتی اشاره می کند و می‌گوید: عربستان، امارات و قزاقستان رقبای ما در دور گروهی هستند که فکر‌می کنم عربستان سخت‌ترین حریف ما در این مرحله باشد چرا که آنها به تازگی با قزاقها بازی داشته اند و با اختلاف زیاد موفق به شکست این تیم شده‌اند. در ضمن دو بازیکن آمریکایی – عربستانی نیز در ترکیب خود دارند. ما هم در دو بازی که ماه‌های قبل مقابل آنها داشته توانستیم با برنده شویم. عربستان سخت ترین بازی ما در گروه است اما در خصوص سایر تیمهای حاضر در این بازیها نیز باید گفت که کره جنوبی با ترکیب 2018 خود آمده است، چین میزبان که کاملا مشخص است که با قدرت می آید. هر چند ژوکی را به همراه ندارد ولی می آیند تا در حضور تماشاگران خود برنده باشند. نکته جالب برای من این است که اردنی ها چطور توانسته اند دو آمریکایی را در ترکیب داشته باشند. باید گفت بین تیم‌هایی مطرح، جالب است که لبنان حضور نیافته است.

ارسلان کاظمی با اشاره به میزبانی خوب چینی‌ها عنوان کرد: میزبانی شان خیلی خوب است. سوئیت‌هایی که در اختیارمان قرار دادند از المپیک توکیو بهتر است. شرایط غذایی هم به نحوی است که بتوانیم استفاده کنیم.تا الان هم باید بگویم همه چیز را خوب برگزار کرده‌اند. تنها نکته‌ای که ما را شوکه کرده آب و هوای آن است. از ایران چک کرده بودیم که هوا آفتابی است و رطوبت زیادی وجود دارد ولی از زمانی که قدم به هانگژو گذاشته این هوا بارانی و حنک  شده است.

ملی پوش ایران از تمرینات خوب این دو روز خبر داد و گفت: تمرین خوبی را پشت سرگذاشتیم و تنها خستگی روز اول بود که به نظرم طبیعی است آن هم بخاطر سفر طولانی بود. البته تا سه شنبه فرصت داریم تا اینکه ریکاروی خوبی داشته باشیم و به آمادگی لازم برسیم.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.