بین الملل

صنعا: در زمان مناسب از سلاح جدیدی پرده برداری می‌کنیم/ هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع ما شود

وزیر دفاع دولت صنعا اعلام کرد که یمن امکانات و توانایی‌های نظامی زیادی دارد که با آن قادر به تحقق پیروزی‌های بزرگ است.

به گزارش سرگرمی برای همه، به نقل از شبکه خبری المیادین، محمد العاطفی، وزیر دفاع دولت صنعا گفت: اگر ائتلاف سعودی به تجاوز خود ادامه بدهد خسارت‌های سنگین و غیرقابل تصوری را متحمل خواهد شد. یمن امکانات و توانایی‌های نظامی زیادی دارد که قادر به تحقق پیروزی‌های بزرگ است. نیروهای مسلح یمن آماده هستند و در زمان مناسب سلاح جدیدی را اعلام خواهند کرد. هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع نیروهای مسلح یمن برای آزادی کشورشان شود. نیروهای مسلح یمن با حمایت ملت خود تمام اراضی یمن را از وجود متجاوزان و مزدورانشان پاکسازی خواهند کرد.

وی گفت: آمریکا و انگلیس نباید به وادار کردن ائتلاف سعودی برای تشدید حملات ادامه بدهند، بلکه باید به این ائتلاف کمک کنند از این جنگ بیهوده خارج شود. اگر ائتلاف سعودی خواهان صلح است از آن استقبال می‌کنیم اگر خواهان تشدید جنگ است یمن با تفنگ، توپخانه، موشک‌ها و پهپادها و ارتش خود خاکش را آزاد خواهد کرد.

العاطفی درباره دریای سرخ گفت:‌ اراضی و جزایر یمنی اشغال شده‌ای در آب‌های منطقه‌ای در دریای سرخ، خلیج عدن و آب‌های منطقه‌ای اطراف اقیانوس هند وجود دارد. تمام این مناطق آزاد خواهند شد. کشورهای زیادی از سرتاسر جهان با ناوهای خود به بهانه مبارزه با تروریسم به باب المندب و آب‌های یمن آمده‌اند؛ اما در واقع به خاطر اسرائیل و حمایت از منافعش و اشغال خاک یمن و غارت منابع آمده‌اند.

وی گفت: آمریکا، انگلیس، فرانسه و سایر کشورهای غربی از طریق ادامه حمایت خود از اسرائیل وجهه خود را خراب و به منافعشان آسیب زدند. ما به کشورهای ائتلاف سعودی در آب‌ها و جزایر و خاک یمن می‌گوییم که شما برای خدمت به اسرائیل آمده‌اید؛ اما هیچ نقطه اشتراکی با اسرائیل ندارید، بلکه با ما نقطه اشتراک‌های تاریخی زیادی دارید. باید به آنچه درباره آن توافق کردیم براساس شروط صنعا عمل کنید وگرنه شکست خواهید خورد.

اخیرا العاطفی دستور افزایش آمادگی نیروهای دریایی و دفاع ساحلی را برای حفاظت از حاکمیت دریایی یمن داد.

پیش از این نیز محمد القادری، فرمانده نیروهای دفاع ساحلی یمن اعلام کرد که این نیروها مراقب نیروهای آمریکایی که وارد کانال سوئز شده‌اند، هستند و آماده‌اند تا در صورت نزدیک شدن آن‌ها به آب‌های یمن پاسخ بدهند.

بیش از ۳۰۰۰ تن از تفنگداران دریایی آمریکا در چارچوب طرحی برای تقویت حضور نظامی در منطقه وارد خاورمیانه شده‌اند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.