اجتماعی

صدور مجوزهای جدید کودکستان‌ها از نیمه دوم امسال

بنا بر اعلام وزیرآموزش و پرورش، از نیمه دوم امسال کار صدور مجوزهای جدید برای کودکستان‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش سرگرمی برای همه، رضامراد صحرایی دراختتامیه دومین رویداد ملی “یارستان کودکستان”، درباره صدور مجوز کودکستان‌ها اظهار کرد: سازمان تعلیم و تربیت کودک به پنجره واحد مجوزها وصل شده است.

وی با بیان اینکه شناسایی مهدهای کودک کار اول سازمان تعلیم و تربیت کودک بود، توضیح داد: بیش از ۳۰ هزار کودکستان شناسایی شده است. مرحله دوم کار ما اعتبار دادن به مجوزهای این کودکستان‌ها است. در این راستا سامانه برخط برای این کار آماده شده است چراکه همه این کودکستان‌ها هویت جدید خود را زیر چتر آپ پیدا می‌کنند.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مرحله بعدی صدور مجوز جدید برای این مراکز است، عنوان کرد: همکاران ما قول داده‌اند در ماه شهریور بستر صدور مجوز جدید آماده شود و از نیمه دوم امسال صدور مجوزها شروع می‌شود.
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: کار تعلیم و تربیت کودک کاری کاملا حرفه ای و تخصصی است و معتقدیم یکی از ابتکارات به یادماندنی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس سازمان تعلیم و تربیت کودک است که در این دولت رخ داد.
 
وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت کودک کاری تخصصی است که  باید توسط متخصصین از ابتدا تا انتها انجام شود، ادامه داد: از آنجا که کودکستان‌ها پایه تحصیلات ما در آموزش و پرورش رسمی هستند، هرچه در کودکستان بیشتر برای بچه ها کار کنیم، بعدها در دوره دبستان و بعد متوسطه دانش آموز موفق تری خواهیم داشت.
 
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پس از مرحله استقرار این سازمان، تمام مهدهای کودک که از این به بعد آنها را کودکستان نام گذاری می‌کنیم، شناسایی شدند و در حال حاضر مجوز تطبیقی دریافت می‌کنند. پس از آن برنامه آموزشی برای مربیان و مدیران مهد کودک در کشورشروع می‌شود.
 
وی با اشاره به رویداد ملی “یارستان کودکستان”، افزود: از ویژگی های این رویداد استانداردسازی، یکپارچه سازی و دادن محتوای غنی و در دسترس برای همه مهد کودک ها و معرفی کارهای خوب است که ادامه خواهد داشت.
 
صحرایی در پاسخ به سوالی در خصوص اهمیت استفاده از تولیدات ملی در کودکستان ها، توضیح داد: اساسا یک دلیل اصلی برای تاسیس سازمان تعلیم و تربیت کودک، تربیت هویت ملی از کودکی است. چراکه شکل گرفتن بسیاری از ویژگی های رفتاری و شخصی قبل از دبستان است. هویت ملی، روحیه اعتماد به نفس، خودباوری، امید، ایمان، نشاط و احترام به پدر  و مادر و طن از کودکی باید شکل گیرد. این کار از این رویداد شروع شده است.

وی افزود: ویژگی مهم محصولاتی که در این رویداد معرفی می‌شوند، تولید داخل بودن است. فرهنگ ما غنی است و ما قدرت تاثیر گذار بودن را داریم. بعضا کسانی که  عروسک هایشان به کشور ما می‌آید به اندازه شهرستان های خیلی دور ما تاریخ ندارند. این یک جور خود باوری هویت یابی ملی است.
 
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: این محصولات ابتدا در کشور برای بچه ها معرفی می‌شوند و سپس این ظرفیت را دارند که در کشورهای منطقه و کشورهایی که فارسی در آنها رواج دارد بروند. این کشورها از این محصولات استقبال می‌کنند چراکه حتما همه کشورهای منطقه از سیطره فرهنگ بی هویت غرب در عذاب‌اند و وقتی محصولات ایرانی را می‌بینند به طور جدی استقبال می‌کنند.
انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.