شهید رئیسی در ۱۰۱۷ روز خدمت ۳۲ هزار کلاس درس تحویل داد

سرگرمی برای همه/قزوین رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: شهید آیت‌الله رئیسی در ۱۰۱۷ روز خدمت عاشقانه خود به این کشور ۳۲ هزار کلاس درس تحویل داد چراکه که می‌دانست قله‌های موفقیت از راهروهای مدارس عبور می‌کند.

حمیدرضا خان‌محمدی امروز ۱۷ خرداد در سفر به استان قزوین در جلسه مجمع خیرین اظهار کرد: ارتقاء نقش مردم در همه عرصه‌ها از تأکیدات رئیس‌جمهور بود و شهید آیت‌الله رئیسی در دولت سیزدهم اقدامات بسیاری در این حوزه انجام دادند. 

وی افزود: قبل از دولت سیزدهم در حوزه نوسازی مدارس ۳۴۰۰ میلیارد تومان آورده خیرین بود اما خوشبختانه در این دولت این رقم به ۱۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسید. 

این مسئول ادامه داد: نقش مردم برای ما نقش بی‌بدیلی است چراکه هرجا مردم حضور داشتند مسائل ساده حل شد؛ در حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه یاری نباید شعاری حرف بزنیم و در دولت سیزدهم نیز اینگونه نبود محور ما جامعه خیرین بود چراکه استان قزوین ظرفیت بی‌نهایتی در این حوزه دارد. 

به گزارش سرگرمی برای همه، وی در ادامه گفت: اگر می‌خواهید استان اجدادی خودتان را به قله برسانید باید در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری کنید چراکه مهمتر از آموزش و پرورش رکنی وجود ندارد. 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: در حوزه افزایش تعهدات در دولت سیزدهم بی‌نظیر عمل شده است و باید بهترین اتاق ما دفتر مجمع باشد تا مجمع بتواند بهترین اقدامات را با همکاری مردم انجام دهد، همچنین مجمع باید برای همه تکالیف نهادی معلوم کند چرا که مسئله اصلی آموزش و پرورش نیست تمام صنوف باید سهم خود را نسبت به آموزش و پرورش ادا کنند. 

وی بیان کرد: استان قزوین باید بالاترین سطح مسئولیت اجتماعی را داشته باشد و مولدسازی املاک مازاد بلااستفاده به بالاترین ارزش خودش برسد و تبدیل به احسن و مدارسی شود که در حال ساخت و نیمه‌تمام هستند. 

وی افزود: هم‌اکنون ۸۳۰۰ طرح عمرانی آموزشی نیمه‌کاره در کشور وجود دارد و ۱۰۰ هزار کلاس درس در کشور نیاز به مقاوم‌سازی دارد که تحقق این امر نیازمند ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

این مسئول در پایان گفت: سرانه متوسطه فضای آموزشی که آبان سال قبل به‌روزرسانی شد ۵.۲۸ صدم به ازای هر دانش‌آموز است؛ همچنین هم‌اکنون در کشور ۱۰۷۰ مدرسه کانکسی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم تا آنلاین امسال این مدارس را ساماندهی کنیم.

انتهای پیام