شبیه‌سازی حمله پیش‌دستانه کره شمالی به سئول با سلاح هسته‌ای

به گزارش سرگرمی برای همه به نقل از آسوشیتدپرس، خبرگزاری مرکزی کره شمالی اعلام کرد که ارتش پیونگ‌یانگ تحت نظارت مستقیم کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، رزمایش حمله پیش‌دستانه علیه کره جنوبی را برگزار کرد.

به نظر می‌رسد که در این رزمایش موشک‌اندازهای بالستیک مورد آزمایش قرار گرفتند که کره جنوبی مدعی شناسایی آنها در نزدیکی پیونگ‌یانگ شده است.

به گزارش آنلاین، خبرگزاری مرکزی کره شمالی نوشته که این آزمایش تسلیحاتی با هدف نمایش اراده کره شمالی و عدم تعلل این کشور در حمله پیش‌دستانه علیه کره جنوبی در صورت تهدید شدن از سوی این کشور انجام شده است.

به نوشته این خبرگزاری، کیم جونگ اون گفته است که این رزمایش «موقعیتی را به تصویر خواهد کشید که به وضوح نشان‌دهنده عواقب تحریک کردن پیونگ‌یانگ است.»

این خبرگزاری، کره جنوبی را به «صحنه‌آرایی ناشیانه اقدام متقابل مسلحانه و خطرناک علیه حق حاکمیت مشروع کره شمالی» متهم کرده است. منظور از این صحنه‌آرایی، رزمایش هوایی دوشنبه‌شب کره جنوبی درست چند ساعت پیش از پرتاب ناموفق ماهواره جاسوسی پیونگ‌یانگ است. اگر این پرتاب با موفقیت انجام می‌شد، دومین ماهواره جاسوسی پیونگ‌یانگ در مدار مستقر می‌شد.

کیم اینائه، سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی گفته است که سئول تهدیدهای شفاهی پیونگ‌یانگ مبنی بر حمله پیش‌دستانه علیه کره جنوبی و نقض قطعنامه‌های سازمان ملل را «قویا محکوم می‌کند.»

موشک‌اندازهای چندگانه جزو سامانه‌های تسلیحاتی اصلی کره شمالی برای هدف گرفتن کره جنوبی محسوب می‌شوند. کره شمالی تاکید کرده است که پرتابه‌های این موشک‌اندازها قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستد.

310310