شبکه اجتماعی «ایکس» عملکرد دکمه «بلاک» را تغییر می‌دهد

از هیچ کس پنهان نیست که ایلان ماسک جزء طرفداران دکمه بلاک نیست. اکنون ایکس (X) در حال تغییر نحوه عملکرد بلاک‌ها بر روی پلتفرم خود است، اگرچه در حال حاضر آرزوی ماسک برای حذف کامل این قابلیت برآورده نمی‌شود.

به گزارش سرگرمی برای همه، شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) قابلیت مشاهده پاسخ‌ها را هنگام بلاک تغییر می‌دهد. پیش از این، یک کاربر می‌توانست شخصی را در ایکس مسدود کند و همچنان به پست‌های او پاسخ دهد و شخصی که مسدود شده بود نمی‌توانست آن پاسخ‌ها را ببیند یا بداند شخصی که او را مسدود کرده با پست‌هایش تعامل دارد. اکنون این مورد تغییر می‌کند تا کاربران بتوانند پاسخ‌های مستقیم را ببینند، حتی اگر شخصی که آن را پست کرده، کاربر را مسدود یا بلاک کرده باشد. در پستی از گروه مهندسی ایکس، این شرکت گفت که این تغییر بخشی از تعهد مداوم ما به همسو کردن قابلیت بلاک با اصول ما به عنوان یک میدان عمومی شهری است.

به نقل از انگجت، این پست همچنین اشاره کرد که ممکن است تغییرات بیشتری در بلاک‌ها ایجاد شود که یکی از پرکاربردترین قابلیت‌های ایمنی در این سرویس است. این شرکت گفت: هدف ما این است که به کاربران اجازه دهیم، تجربه خود را کنترل کنند و در عین حال دید عمومی پست‌ها را حفظ کنند. به نظر می‌رسد که این با نظرات قبلی ماسک مطابقت دارد که در موارد متعدد گفته بود که قابلیت بلاک در معرض دید عموم معنی ندارد و بلاک به عنوان یک قابلیت به جز در پیام‌های مستقیم، حذف می‌شود.

تیم مهندسی ایکس در پستی اینگونه توضیح داد: ما در حال ایجاد تغییراتی در نحوه عملکرد بلاک هستیم.

اگر کاربری که شما را مسدود کرده، به یکی از پست‌های شما پاسخ دهد، اکنون می‌توانید پاسخ او را ببینید. این تغییر به شما امکان می‌دهد هر محتوای بد احتمالی را که قبلا نمی‌توانستید مشاهده کنید، شناسایی و گزارش دهید و این از حساب شما و یکپارچگی کلی پلتفرم ما محافظت می‌کند.

این تلاش‌ها بخشی از تعهد مستمر ما به همسو کردن قابلیت بلاک با اصول ما به‌عنوان یک میدان عمومی شهری است. هدف ما این است که به کاربران اجازه دهیم تجربه خود را کنترل کنند و در عین حال دید عمومی پست‌ها را حفظ کنند.

در حال حاضر، تغییرات در مسدود کردن آنقدرها هم شدید نیست. در واقع، حتی ممکن است توسط برخی از کاربرانی که خواهان دید بیشتر در مورد آنچه مردم در مورد آنها در پلتفرم می‌گویند، هستند، استقبال شود. اما این واقعیت که ایکس شروع به تغییر نمایان شدن محتوای مسدود شده قبلی کرده نیز می‌تواند نشانه تغییرات مهم‌تری باشد.

انتهای پیام