ورزشی

سلیمی: جواب زحمات مربیان را با طلا دادم/ محمدسیفی: کم‌فروشی نکردم اما نشد!

دو ملی‌پوش ساندای ایران پس از کسب مدال‌های طلا و نقره، درباره عملکرد خود در بازی‌های آسیایی صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی سرگرمی برای همه از هانگژو، افشین سلیمی سانداکار وزن ۶۵ کیلوگرم ایران پس از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو اظهار کرد: خوشحالم که با این طلا توانستم جواب زحماتی که توسط مربیان و همه دوستان برایم کشیده شده بودند را بدهم.

او ادامه داد: همه حریفان قوی بودند و بازیکن ضعیفی وجود نداشت. بازی اول با ویتنام بعد کره جنوبی و در فینال هم با حریف اندونزیایی مبارزه کردم‌ که خوشبختانه پیروز شدم.

دارنده طلای بازی‌های آسیایی افزود: طبق برنامه‌ریزی که با مربیان انجام داده بودیم، خوشبختانه توانستم در اولین حضورم در بازی‌های آسیایی طلا بگیرم. ما ۴ فینالیست داشتیم که ۲ طلا و ۲ نقره گرفتیم، همه تلاش کردند که تیم بهترین نتیجه را بگیرند.

سلیمی: جواب زحمات مربیان را با طلا دادم/ محمدسیفی: کم‌فروشی نکردم اما نشد!

محمدسیفی: کم فروشی نکردم

محسن محمدسیفی، کاپیتان تیم ملی ووشوی ایران هم پس از کسب نقره این رقابت‌ها گفت: راند دوم را باختم اما در راند سوم حس می‌کنم که داوران امتیازهای من را ندادند. متاسفانه نشد که چهارمین طلای خودم در بازی‌های آسیایی را کسب کنم.

او افزود: متاسفانه چینی‌ها نمی‌گذارند نتایج درست رقم بخورد اما خدا شاهد است که کم فروشی نکردم و همه توانم را به کار گرفتم. از الان تمرین می‌کنم و تمرکز خواهم کرد تا در قهرمانی جهان به ششمین مدال طلایم دست پیدا کنم.

صدیقی: روز درخشان ووشو بود

امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو اران هم در پایان این رقابت‌ها گفت: روز، روز درخشان ووشو بود و و خوشحال شدیم که این رشته دوباره درخشید و نتیجه خوبی گرفت. به ملی‌پوشان و کادرفنی خدا قوت گفته و این مدال‌ها را به ملت ایران تقدیم می‌کنم.

او ادامه داد: این ۲ طلا و ۴ نقره و یک برنزی که کسب کردیم، حاصل یک تلاش شبانه‌روزی بود که فدراسیون انجام داد. امیدوارم کاروان ایران در ادامه نیز مدال‌های خوبی بگیرد. بچه‌ها تلاش زیادی برای کسب این مدال‌ها کردند و مسیر سختی را طی کردیم.

صدیقی در پایان گفت: روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و بچه‌ها خیلی با شجاعت و همت کار کردند. ما از ووشو یاد گرفتیم که صبور باشیم، تلاش کنیم و بجنگیم.

پناهی: داوری به سمت میزبان چربید اما باید بیشتر تلاش کنیم

شجاع پناهی دارنده مدال نقره مسابقات ووشوی بازی‌های آسیایی هانگژو در ارزیابی از تقابل امروزش با حریف جینی گفت: رقابت فینال با حریفی از کشور میزبان حساسیت خاص خودش را دارد. در این چند وقت خیلی سختی کشیدیم و برای مدال طلا آماده بودیم ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد و شرمنده شدم. 

وی در واکنش به صحبت‌های خواهران منصوریان درخصوص ناداوری میزبان گفت: قطعا داوری‌ها به سمت میزبان می‌چربید ولی به شخصه معتقدم باید بیشتر تلاش می‌کردیم. 

پناهی عملکرد تیم ایران را هم این‌طور ارزیابی کرد: تمام بچه‌ها هر چه داشتند، گذاشتند. من و همه ملی‌پوشان تلاش زیادی کردیم و من با چشم خودم شاهد تلاش همه بودم. متاسفانه ووشو ورزش لحظه‌هاست. ممکن است یک جا ضربه‌ای را بزنی و جای دیگر نه. ان‌شاءالله در قهرمانی جهان و رقابت‌های بعدی اتفاقات بهتری رخ دهد.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.