سرکوب خشونت بار دانشجویان انگلیسی توسط پلیس

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری سرگرمی برای همه، در پی ادامه یافتن اعتراضات دانشجویی در حمایت از فلسطین و محکومیت جنایات اسرائیل در غزه در دانشگاه های انگلیس، پلیس این کشور با حمله به دانشگاه آکسفورد دست کم 12 دانشجو را دستگیر و همگی را با شیوه های خشونت بار سرکوب کرد.

طبق گزارش نشریه انگلیسی دیلی میل، گروه اقدام آکسفورد برای فلسطین (OA4P) در بیانیه ای اعلام کرد که مقامات دانشگاه پس از شروع اعتراض دانشجویان در دفاتر اداری، مانند آنچه در دانشگاه‌های بریتانیا،  آمریکا و جاهای دیگر در طول جنگ ویرانگر اسرائیل در غزه اتفاق افتاده است، پلیس را فراخواندند.

فیلم منتشر شده در رسانه های اجتماعی توسط OA4P درگیری بین افسران و دانش آموزانی را نشان می دهد که در خیابان نشسته بودند و مسیر حرکت یک ون پلیس حامل دانشجویان معترض را مسدود کردند. تظاهرکنندگان شعار می دادند: «اجازه دهید بروند».

معترضان از دانشگاه خواسته اند تا روابط خود با شرکت های وابسته به اسرائیل را قطع کند. این گروه گفت: مشخص است که دولت ترجیح می دهد دانشجویان خود را دستگیر، ساکت و به طور فیزیکی مورد حمله قرار دهد تا اینکه با نسل کشی اسرائیل در غزه مقابله کند.

اما سرکوب خشونت بار دانشجویان به انگلیس محدود نشده است و پیشتر، براساس گزارش منابع خبری، پلیس آلمان نیز با حمله به دانشگاه های این کشور بسیاری از دانشجویان معترض را سرکوب و دستگیر کرده است.

 نیروهای پلیس آلمان تظاهرات دانشجویی در حمایت از فلسطین در برلین پایتخت این کشور را سرکوب کرده و بسیاری از دانشجویان شرکت کننده در آن را دستگیر کرده‌اند.

وبگاه شبکه المسیره نوشت: «دانشجویان تظاهراتی را در مقابل ساختمان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه هومبولت در برلین ترتیب دادند و بنرهایی با مضمون “فلسطین آزاد” را بر روی ساختمان نصب کرده و در حمایت از مردم فلسطین و تجاوزات اسرائیل شعار سر دادند».

طبق این گزارش؛ پلیس آلمان برای متفرق کردن دانشجویان تظاهرکننده وارد عمل شد و بسیاری از آنها را دستگیر کرد و سپس اجازه داد تظاهراتی در ۱۰۰ متری ساختمان کالج برگزار شود و پس از آن دانشجویان پیشنهاد ملاقات با رئیس جولیا فون بلومنتال که به دانشکده علوم اجتماعی آمده بود را پذیرفتند.

از خواسته‌های دانشجویان می‌توان به تخلیه نکردن ساختمان، حمایت از اعتراض دانشجویان و صدور بیانیه‌ای از سوی مدیریت دانشگاه در تایید وجود نسل کشی در غزه اشاره کرد.

هفته‌هاست که دانشگاه‌های آمریکا شاهد یک خیزش گسترده دانشجویی برای پایان دادن به نسل‌کشی اسرائیل علیه فلسطینیان در نوار غزه بوده‌ است.

انتهای پیام/