عمومی

رونق اقتصادی به بندر ریگ برمی‌گردد/ تسهیل در تردد شناورها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد شکیبی صبح شنبه در برنامه های هفتگی دولت در بندر ریگ اعلام کرد: تلاش های خوبی در استان بوشهر برای بهره برداری مناسب از توان دریایی انجام شده و پروژه های مهمی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه به حمل و نقل دریایی توجه ویژه ای شده است، افزود. توسعه 11 بندر در استان بوشهر و حل مشکل سواحل. آنهایی که نشسته اند اقدامات خوبی در زمینه اقتصاد دریایی انجام شد.

مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر قرار گرفتن در خور و کاهش عمق را از مهمترین مشکلات بنادر شمالی استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد. ساحل حل خواهد شد آنهایی که نشسته اند اصلاح خواهد شد.

او گفت. «در بندر ریگ مشکلات زیادی داریم که از جمله آنها می توان به مشکل تردد کشتی ها به دلیل عمق کم کانال ورودی بندر اشاره کرد و برنامه های خوبی برای رفع این مشکلات در حال بررسی است. بندر

ایجاد شرایط تردد راحت برای کشتی ها

شکیبی نسب با بیان اینکه بندر ریگ وضعیت خوبی ندارد و اسکله ندارد. خوردن وی تصریح کرد: زمین های مناسب، مازاد و کمکی. او می خواهد این نگرانی ها را با عزم همه و همکاری مردم حل کند.

بوشری مدیرکل بنادر و دریانوردی گفت: طرح های توسعه بندر ریگ در قالب یک برنامه 15 ساله و سه دوره پنج ساله اجرا می شود که عمدتاً در شرق دریای دستک اجرا می شود. بخش به طول 3180 متر.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده برای بخش های دریایی و خشکی بندر ریگ، شرایط مناسبی برای تردد بی وقفه کشتی ها فراهم می شود و ساخت اسکله به طول 150 در بخش خشکی انجام می شود. که طبق برنامه باید تا سال 1405 راه اندازی شود.

شکیبی نسب ادامه داد. بندری که همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و همچنین افق و چشم اندازه انجام فعالیت های موثر در حوزه تجارت دریایی ضروری است چرا که در سال های اخیر چنین مشکلی از کالاهای دریانوردی که دارای نوسانات فراوانی است نتوانسته معیشت پایدار سواحل را تامین کند. آنهایی که نشسته اند عبور کنید

استفاده از نیروهای بومی

او اضافه کرد: در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی چشم اندازی از یک بندر تجاری دارد که هدف آن تامین معیشت و معیشت پایدار است. ساکنان بندر قرعه کشی کرد

شکیبی نسب گفت: با این وضعیت انتظار می رود فعالان تجاری بندر ریگی شاغل در سایر بنادر کشور به زادگاه خود بازگردند و رونق اقتصادی این بندر را دوچندان کنند.

وی در خصوص تاکید امام جمعه بندرریگی بر لزوم استفاده از نیروهای بومی در پروژه های عمرانی این بندر گفت: در این منطقه ذخیره شده است.