رفع تنش آبی روستاهای سیروان با جدیت دنبال می شود

به گزارش خبرگزاری سرگرمی برای همه از ایلام؛ “محمدباقر شریفی” در مراسم تکریم و معارفه مدیران آبفای این شهرستان افزود: مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای دستگاه دیزل ژنراتور چاه آب از آبفای استان به این شهرستان  اختصاص یافته که انتظار می رود مدیر جدید آبفا در سریعترین زمان ممکن این دستگاه مستقر کند.

وی با بیان اینکه می بایست مشکلات تنش آبی شهرستان بخصوص در بخش کارزان  به صورت جدی پیگیری شود، اظهار داشت: برخی از مناطق روستایی در فصل گرم سال با مشکل کم آبی مواجه هستند که باید با استفاده از برنامه ریزی درست این مشکلات برطرف شود.

فرماندار سیروان با اشاره به اینکه مدیر آبفای شهرستان با داشتن تعامل صحیح با بخشداران و مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط که اشرافیت مناسبی نسبت به مسائل و مشکلات در حوزه شهرستان دارند داشته باشد،تصریح کرد: تلاش می شود با اتحاد و همدلی مسئولان ذیربط، شبکه آب شهرستان پایدار بماند و باید مردم در این راه با صرفه جویی آب مسئولان را یاری کنند.

فرماندار سیروان گفت: به سرانجام رساندن چاه کارزان، آغاز عملیات اجرایی چاه سرتنگ، نهایی شدن پروژه آبرسانی به روستای گور طوطی، اصلاح مخازن آب روستاهای اسلامیه و لرینی، ارتقا چاه میرزابیگی کارزان در راستای جلوگیری از تنش آبی،از پروژه های در دست اقدام هستند که در صورت اتمام آنها مشکل کم آبی مناطق روستایی این شهرستان برطرف می شود.

شریفی افزود: وضعیت آب رسانی در مناطق روستایی سیروان مناسب نیست و تنش آبی شدیدی در روستاهای سیروان وجود دارد که می طلبد شرکت آبفای استان برای رفع این مشکل چاره اندیشی کند.

وی اظهار داشت: بسیاری از شبکه آبرسانی روستایی این شهرستان مربوط به گذشته است که هم اکنون نیاز به بازنگری دارد و بدلیل نداشتن زیرساخت ها جوابگوی اهالی این روستاها نیست.

شریفی تصریح کرد: در طول ۲ سال گذشته تاکنون اقدامات خوبی در زمینه آبرسانی به مناطق شهری و روستایی این شهرستان شهرستان انجام شده ولی بدلیل عمق محرومیت ها آنچنان که باید و شاید نمود عینی ندارد.

گفتنی است در پایان این مراسم  از زحمات «احد داودی» مدیر قبلی آبفای این شهرستان تقدیر و «احمد شیرخانی» به عنوان مدیر جدید آبفا سیروان معارفه شد.